Charnwood, anglický design kachlí u vás doma

0
1205

Domácnosť si môže každý človek zariadiť podľa vlastného vkusu, ktorý sa mu páči. To isté platí aj v prípade vykurovacieho zariadenia v dome, ako je napríklad krb alebo kachle. Tie sú súčasťou nielen starších tradičných domov, v ktorých žijú staršie generácie ľudí, ale aj moderných stavieb. Zapáliť si počas sychravého a chladného večera oheň vo vlastnom krbe je snom mnohých z nás, ktorí túžia po romantike a oddychu pri praskajúcom dreve. Hoci takéto vykurovacie zariadenie so sebou prináša nielen radosť, ale aj starosti, stále je veľmi obľúbeným a ľudia na neho nedajú za žiadnych okolností dopustiť. Krb, ale aj kachle vám vedia dokonale poslúžiť nielen ako zdroj tepla, ale aj ako doplnok v domácnosti, ktorý nič nenahradí. Mnohí majitelia domov majú dokonca pocit a tvrdia, že krb je srdcom domácnosti, bez ktorého by bol priestor prázdny.

To, aký životný štýl človek žije sa odzrkadľuje aj u neho doma. Vidieť to nielen na doplnkoch, ale aj zariadení, ktoré vlastní. Jedným z nich je aj krb a kachle, ktoré si v dnešnej dobe môžete prispôsobiť presne svojim predstavám. Milovníci anglického štýlu sú ľudia, ktorí majú radi romantiku a oddych pri ohni na mohutnom kresle najlepšie so šálkou čaju. Ak chcete mať svoju domácnosť podobnú tej anglickej, pomôcť vám v tom môže aj správny výber kachlí. Na to, aby bol váš anglický dizajn dokonalý si vyberte značku Charnwood, ktorá je zrkadlom bývania v tomto štýle. Chladné, daždivé počasie plné hmly budete omnoho jednoduchšie zvládať pri romantickom ohni s knižkou v ruke ako pri umelom svetle, ktoré nie je ničím výnimočné. Tento štýl bývania si môžete zariadiť aj v prípade, že nebývate v historickej budove s niekoľkými miestnosťami. Pokojne si vytvorte vlastný anglický štýl aj v menšom dome alebo byte, s ktorým budete spokojný.

Dôvodom, prečo je toto bývanie stále viac obľúbenejšie aj u nás je jeho tradícia a elegancia. Angličania sú známi tým, že v mnohom uprednostňujú prírodné materiály, takže podlaha býva drevená alebo aspoň tak vyzerá. Nábytok je väčšinou tmavej farby a hodia sa k nemu svetlé doplnky. Často je využívaný v tomto štýle aj kov a koža, z ktorej je napríklad pohovka. Súčasťou dekorácie bývajú kvetinové vzory alebo prúžky, ktoré môžete použiť naozaj hocikde. Anglický štýl bývania je nielen jednoduchý, ale ja krásny. Nezabudnite, že aj krb a kachle v tomto štýle majú svoje pravidlá, pričom dominantou býva veľká rímska, na ktorej sú uložené fotografie. Ak sa budete držať spomínaných pravidiel, vaša stavba bude dýchať nielen romantikou, ale aj útulnosťou, ktorú len tak v dome nevytvoríte.