Hlavné mesto Bratislava a hotely

0
990

Bratislava je naše hlavné mesto to vieme všetci, alebo aspoň väčšina. Je tu oveľa viac pracovných príležitostí ako v iných mestách na Slovenku, a teda aj viac možností pre pracovné stretnutia. V Bratislave je veľa úžasných a reprezentatívnych hotelov na pracovné stretnutia, svadby, ale aj konferencie. Tak som našla hotel Radisson Blu.

Hotel Bratislava

Očarí vás už pri samotnom príchode svojou architektúrou a rozlohou. Je umiestnený len 35 mi od letiska. Večer, ale i počas dňa budete doslova nadchnutí počas prechádzky starým mestom s jeho typickými krčmičkami, kaviarňami a reštauráciami, ktoré sú zvlášť večer skrášlené operným predstavením. Toto všetko je len malý kúsok toho, čo všetko na vás čaká pri návšteve hlavného mesta, kde sú pre vás akoby pripravené nevšedné zážitky.

Vyberte si na ubytovanie a strávenie príjemných chvíľ práve hotel Radisson Blu. Dýcha v ňom pohoda a luxus. Ja viem máte radi luxus. Budú vás tam rozmaznávať. Krásne izby s 24h servisom. Fitness miestnosť, aj o deti máte postarané keď treba. A keď si budete chcieť aktívne oddýchnuť môžete si ísť zabehať v blízkosti hotela, kde nájdete pripravené trasy na tento myseľ uvoľňujúci šport.

Hotel Radisson Blu je tiež v Bratislave známy konferenciami – ponúka konferenčné miestnosti až do kapacity 1000 ľudí. To skutočne nenájdete len tak hocikde.

Kultúra v Bratislave

Bratislava ukrýva v sebe veľa krásnych miest kde je možné sa kultúrne vyžiť. Zaujímavými miestami sú:

  • Dóm Svätého Martina – Katedrála svätého Martina alebo Dóm svätého Martina
  • Csákyho Kaštieľ – Je to kaštieľ, ktorý dal postaviť v blízkosti Bratislavy ako svoje letné sídlo gróf Eugen Csaky, pravdepodobne v roku 1902.
  • Bratislavský hrad – Na skalnom výbežku Malých Karpát, 85 metrov nad hladinou Dunaja sa týči majestátny hrad, ktorý výrazne dotvára panorámu hlavného mesta Slovenska.
  • Slovenské národné divadlo – jedna z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií Slovenska. Začalo písať svoje dejiny v roku 1920.
  • Slovenská Národná Galéria – Slovenská národná galéria v Bratislave, je inštitúcia zameraná na prezentáciu, výskum, záchranu a akvizíciu kultúrneho dedičstva vo všetkých výtvarných disciplínach. Patrí k neprehliadnuteľným budovám v meste.

 

Bratislava ponúka mnoho kultúrneho aj voľnočasového vyžitia. Stačí si vybrať to načo máte aktuálne chuť.