Mať neustále nové auto bez pravidelných vysokých investícií je možné. Stačí si len vybrať vhodný spôsob financovania

0
1562

Chcete sa aj vy vždy voziť na novom automobile, no bez toho, aby ste museli pravidelne investovať obrovské peniaze do jeho kúpy? Navyše, s minimálnymi nákladmi na jeho údržbu? Všetko sa dá, len si treba vybrať vhodný spôsob financovania. Tým je práve pre túto situáciu operatívny lízing auta, ktorý prináša množstvo výhod využiteľných najmä pre podnikateľov.

Nový vozový park so servisom v podstate zadarmo

Pre mnohé firmy je nesmierne dôležité, aby bol ich vozový park čo najnovší. Jednak z reprezentatívnych dôvodov, jednak z ekonomických, pretože staršie auto si automaticky žiada viac peňazí na údržbu. Výbornou alternatívou kúpy vozidiel je ich financovanie cez operatívny lízing, kde odpadajú veľké investície pri kúpe a aj takmer akékoľvek náklady spojené s údržbou. Pri získaní nového auta prostredníctvom operatívneho lízingu teda nepotrebujete disponovať veľkou hotovosťou a celá údržba sa vždy uskutočňuje v réžií lízingovej spoločnosti. Čo firmu ušetrí od vzniknutých nákladov pri pravidelných servisných prehliadkach.

Operatívny lízing ponúka obrovskú pružnosť nielen z hľadiska pravidelnej obmeny vozového parku. Ak sa na vozidle vyskytne akýkoľvek technický problém a musí niekoľko dní stráviť v servise, lízingová spoločnosť často poskytne náhradné vozidlo, ak je to uvedené v zmluve. Ani technické problémy preto nenarušia pôvodný plán užívateľa vozidla.

Všetko v jednej splátke

Jediným nákladom firmy spojeným s užívaním vozidla, ktoré je financované operatívnym lízingom, je pravidelná splátka. V nej je zahrnuté už všetko, teda samozrejme okrem pohonných hmôt. Táto splátka je samozrejme v plnom rozsahu považovaná za daňový náklad.

Ak aj vás zaujal operatívny lízing a možnosť nadobudnutia nového vozidla týmto spôsobom, navštívte stránku lízingovej spoločnosti Hertzlease. Prostredníctvom prítomnej online kalkulačky ho vybavíte ultra rýchlo.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPotravinová alergia
Ďalší článokEternit a výstavba domu