Drevené vyvýšené záhony už aj na drevko.sk

0
689
Drevené vyvýšené záhony
Drevené vyvýšené záhony

Uvažujete nad tým, že začnete pestovať a sadiť zeleninu vo vyvýšenom záhone? Práve taký typ záhona je vhodný pre začiatočníkov aj profesionálov. Vyvýšené záhony sú vynikajúcim dekoračným aj funkčným doplnkom do každej záhrady.

Vypestovať si čerstvú zeleninu a ovocie na terase, balkóne, či v záhrade láka nejedného záhradkára. Vyvýšené záhony sú čoraz viac vyhľadávaným doplnkom, ktorý plní nielen funkčnú, ale i dekoračnú funkciu. Poskytne dostatok priestoru na vypestovanie rôznej zeleniny, byliniek a ovocia, ktoré si môžete každý deň odtrhnúť a to v čerstvom stave.

Vyvýšené záhony nájdete aj na drevko.sk. Internetový obchod ponúka drevené záhony, dizajnové kvetináče a ďalšie vybavenie, ktoré v záhradke oceníte. Pokiaľ sa rozhodnete pre klasický vyvýšený záhon, alebo dizajnový kvetináč, ponuka je široká a dostupná pre každého. Vyvýšený záhon nie je len modernou investíciou, ale aj praktickým doplnkom, ktorý od začiatku oceníte.

Vyvýšený záhon šetrí chrbticu aj kĺby

Medzi jednu z výhod patrí šetrenie energie a sily. Mnohí zo záhradkárov poznajú bolesti chrbta a kĺbov z neustále čupenia v záhradke. Trhanie buriny či okopávanie si vyžadujú istú dávku času, ktorý sa odzrkadlil na zdravý. Vyvýšený záhon vďaka svojej veľkosti a výške šetrí spomínané časti tela. Stačí, keď pri ňom budete stáť a bez námahy sa starať o pestovanie a sadenie. Stým sa spája aj menší výskyt buriny, s ktorou sa vyvýšenom záhone stretnete málo.

Ďalšou výhodou je lepšie odolávanie rastlín prízemným mrazom. Keďže je záhon vysoký, a lepšie sa v ňom udržiava teplo, pestovať v ňom môžete už na začiatku jari. Vyššia teplota v záhone podporuje rast koreňov, vďaka čomu sa pravidelne dočkáte vyššej úrodnosti. Vyvýšené záhony tvoria v neposlednom rade aj estetickú funkciu. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto možnosť, môžete si vyskladať terasu alebo balkón podľa svojej chuti. Do vyvýšeného záhona si môžete zasadiť kvety a menšie stromčeky. Tak dokážete z každej záhrady vytvoriť miesto relaxu a príjemného posedenia.

Vo vyvýšenom záhone môžete pestovať fenikel, cuketu, tekvicu, zemiaky, kaleráb a mnoho ďalšieho. Pripravený záhon bude prosperovať 6 rokov. Po tomto čase začne strácať na svojej životnosti, vtedy je potrebné obnoviť vrstvy pôdy a vytvoriť vyvýšený záhon nanovo. Vyvýšená záhon je ako stvorený na kombinovanie zeleniny a byliniek.