Dobyte so svojou firmou zahraničné trhy

0
1201

Keď je podnikateľ úspešný, skôr či neskôr mu začne byť trh pritesný. A preto sa bude snažiť nájsť spôsoby, aby ochutnal aj z iného koláča. Jednou možnosťou je vytvoriť nový produkt, novú službu, ktorou sa bude snažiť preraziť. A tou druhou? Tou je expanzia na zahraničné trhy. Zo slovenského pohľadu sa javí ako najlogickejší vstup na trhy krajín, s ktorými susedíme. Poľsko, Česko, Ukrajina, Rakúsku a Maďarsko. Z hľadiska jazykovej blízkosti to je pre väčšinu Česko a pre južné Slovenska Maďarsko.

Založenie spoločnosti v Česku

Úspešné založenie sro v Čechách je komplikovanejšie ako na Slovensku. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Ktoré to sú? Na Slovensku trvá založenie spoločnosti s ručením obmedzeným približne 2 týždne, no v Česku to je až 6 týždňov. 3-násobne viac. No keby ste to chceli urýchliť, existuje niekoľko spôsobov. Môžete sa začať zaujímať o predaj ready made spoločnosti alebo si nechať založiť svoju novú spoločnosť firmou M2B, ktorá sa na túto oblasť špecializuje. Odpadlo by vám behanie po českých úradoch a neustále cestovanie k našim bratom.

Založenie spoločnosti v Maďarsku

Pre väčšinu obyvateľov južného Slovenska je maďarčina jednoduchší jazyk ako čeština. Patríte k nim a rozmýšľate o maďarskej firme? Využite služby spoločnosti M2B a ušetrite čas, nervy a nekonečnú byrokraciu. Rýchle založenie sro v Maďarsku vám otvorí nový trh, na ktorom budete môcť potvrdiť potenciál svojej firmy.

Možnosťou je aj európska spoločnosť

Novou formou podnikania na území EÚ je aj prestížna európska spoločnosť, ktorá je uznávaná v každej členskej krajine únie. Veľkou výhodou je voľný pohyb kapitálu medzi členskými štátmi. Okrem toho je to skvelá príležitosť na daňovú či právnu optimalizáciu. Pretože môžete meniť sídlo firmy bez toho, aby ste ju museli likvidovať. Sú daňové či právne zákony v Holandsku najvýhodnejšie pre vaše podnikanie? Jednoducho si zapíšte sídlo spoločnosti v tejto krajine. Chcete sa dozvedieť o tejto možnosti viac? Navštívte M2B.sk.

 

FOTO:  © Africa Studio / Dollar Photo Club