Čoskoro sú tu!

0
1285

Najobľúbenejšie sviatky v roku, Vianoce, nemusia predstavovať len stres v preplnených nákupných centrách a vyhodené peniaze za zbytočnosti, ktoré aj tak pod stromčekom veľmi nepotešia.

Z Vianoc majú najväčšiu radosť prirodzene deti, no nie sú to len darčeky, na ktoré čakajú. Určite si aj Vaša ratolesť užíva vianočnú náladu, obľúbené rozprávky, no najmä to, že je doma celá rodina. Sú to predsa len sviatky pokoja a rodiny, nemusíte z nich robiť len náročné a stresujúce obdobie, či prázdne peňaženky.

Zvykli sme si, že musíme mať práve na týchto pár dní doma zásobu všetkého, čo si bežne za rok nedoprajeme. To je aj dôvod, prečo prevažná väčšina musí po sviatkoch opäť začať chudnúť. Ani na Vianoce predsa nemáme viac ako jeden žalúdok, no aj napriek tomu sa v potravinách nestretnete s poloprázdnym košíkom. Nákupné vozíky tak prekypujú, no skutočne to potrebujete?! Aj keď možno čakáte nejaké návštevy, zväčša sú aj Vaši hostia prejedení tradičných pochúťok. Ušetrite si teda námahu, ale aj peniaze a dajte prednosť len niektorým obľúbeným jedlám.

Zamerajte sa skôr na rodinnú pohodu. Pod stromček patria aj vianočné darčeky, no ani ich výberom sa nemusíte stresovať na poslednú chvíľu. Ak začnete vyberať už teraz, nebudete neskôr pod tlakom. Tak najčastejšie totiž kúpite niečo bez premýšľania a za prehnane vysokú cenu. Viac času na výber znamená aj lepšie porovnávanie cien v jednotlivých obchodoch, oveľa pokojnejšie budete nakupovať veci aj cez internet, keďže ešte nehrozí, že by mal Ježiško meškanie a darčeky nedoručil včas. Pri každom výbere však zohľadnite aj koníček obdarovaného. Možno aj Vášmu synovi spravia najväčšiu radosť bicie. Tie vyberiete aj na ehudobniny.sk, no zvážte, či bude mať aj skutočne kde cvičiť.

 

FOTO: Obrázok so zvolením photostock na FreeDigitalPhotos.net