Aj na teple môžete ušetriť

0
1004

Zima sa blíži, no s ňou aj obavy nejedného z nás, koľko nás opäť bude stáť vykurovacia sezóna. Teplo nie je lacnou komoditou, a tak hľadáme možnosti, ako si svoj účet znížiť čo možno najviac. Niektorí idú v tomto do extrémov a jednoducho radiátory vo svojom domove vypnú úplne, alebo ich nechajú zapnuté len na minimum.

Takýmto riešením sa ale môže stať, že veľa neušetríte. Ak ste doteraz kúrili normálne a v byte bývate aj s ďalšími členmi rodiny, môže Vás účet na konci vykurovacej sezóny riadne zaskočiť. Aspoň minimálnu spotrebu totiž musíte mať, inak Vám zasa hrozí pokuta. Toto je pomerne logické, keďže zatiaľ čo Vy šetríte, vykurujú Vás susedia. Trpí tak aj samotný dom.

Niečo málo ušetríte, no zaručene sa nezohrejete. Ak chcete naozaj začať šetriť, treba tento problém riešiť komplexne. Zima príde každý rok a aj keď nemusí vždy napadnúť veľa snehu, teploty sa len zriedka udržia v plusových hodnotách. Teplo tak vo svojich domovoch potrebujeme, no je rozdiel ak aj pri kúrení máte doma skôr zimu ako teplo.

Určite sa chcete zohriať aj v zime, no ak Vám teplo uniká, vyjde Vás oveľa drahšie. Najčastejším dôvodom, prečo sa doma veľmi nezohrejete aj pri zapnutých radiátoroch sú netesniace okná. Staré drevené časom veľmi trpia a deformujú sa, je preto najvyšší čas vymeniť ich za nové. Asi najpoužívanejšie sú plastové okná, pretože sú cenovo dostupné a ponúkajú vysokú kvalitu, viac sa o nich dozviete na cedera-okna.sk.

Toto je najbežnejší spôsob, ako aj v zime ušetriť, no aj samotná stavba môže mať tepelné úniky. Ide najmä o tie staršie, a preto sa pristupuje aj k celkovému zatepleniu.

 

FOTO: cedera-okna.sk

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBezpečnosť v podnikaní
Ďalší článokČoskoro sú tu!