Chráňte svoje deti pred úrazmi!

0
1089

Aj keď nemáte strmé schodisko a nebývate na tom najvyššom poschodí, treba byť neustále v pozore a dbať na maximálnu bezpečnosť detí. Investovať do zabezpečenia bytu sa však určite oplatí. Pomôcky, ktoré pomáhajú deti ochrániť pred zbytočným úrazom nie sú finančne nákladne a kúpite ich naozaj kdekoľvek. Ide predsa o to najcennejšie – o zdravie našich detí.

Zabezpečenie skriniek

Otváranie skriniek je veľmi častou činnosťou tých najmenších. Mali by ste dať však pozor, aby ste v skrinkách nemali uložené nebezpečné veci. Vyhnite sa ostrým predmetom, liekom, čistiacim prostriedkom a malým veciam, ktoré by mohli zjesť. Existujú však špeciálne systéme otvárania, ale aj bezpečnostné zámky, nad ktorými by ste mali určite pouvažovať. Pre zvedavé deti nie je bežný zámok či nechránený šuplík žiadnou prekážkou.

Zabezpečenie okien

Dôležité je zabezpečiť okná tak, aby ich dieťa nemohlo otvoriť. Dnes sa už vyrábajú okná, na ktorých otváranie sa dieťa len tak ľahko nedostane. No istota je bumerang a pokiaľ kúpite špeciálny zámok určený práve na okná, nič tým nepokazíte. Pokiaľ sa rozhodnete pre mreže, pamätajte, že v prípade potreby by mali byť rýchlo odstrániteľné, aby bolo možné použiť okno či balkón ako únikový východ.

Rohy nábytku

Zraneniu hlavy, ktoré si dieťa spôsobí nárazom do rohu skrinky či stolu, sa dá veľmi ľahko predísť. Stačí si kúpiť špeciálne kryty, ktoré na rohy ľahko upevníte. Okrem toho sú z mäkkého materiálu, takže pokiaľ sa vaša ratolesť o ne predsa len buchne, neublíži si. Je však potrebné pravidelne kontrolovať, či stále držia na svojom mieste.

 

 

FOTO:  © katya_naumova / Dollar Photo Club