Ako vybrať šperky pre ženu?

0
1499

Každý muž vie, že pekným šperkom poteší svoju priateľku, ženu, snúbenicu. Menej mužov už vie, ako taký šperk vybrať. Teda, vybrať šperk nie je problém, ale vybrať šperk, ktorý sa bude páčiť, je už náročnejšie. Muži, ktorí sú po boku svojej polovičky dlhšie, to majú uľahčené tým, že už majú prehľad o jej vkuse. Ani vtedy sa im nemusí vždy podariť trafiť do čierneho. Ako teda kúpiť šperky pre ženu, aby mala nefalšovanú radosť?

Počúvajte ju

Neraz sa vám stalo, že ste išli spoločne nakupovať. Zbystrite svoju pozornosť a počúvajte ju. Ženy sa rady zastavia pri každom výklade a zlatníctvo nie je výnimkou. Počúvajte ju a pamätajte si, čo hovorí. Či sa jej páčia tieto zlaté náušnice alebo táto strieborná retiazka. Ženy to hovoria podvedome, a kým vyjdete z obchodu, už si ani nepamätajú, že niečo takéto povedali. Choďte na istotu a prekvapte ju.

Pozorujte ju

Nemusíte byť ani najlepší špión na svete, aby ste si všimli, aké oblečenie nosí a s akými šperkami to kombinuje. Či má radšej športové outfity v kombinácii s jednoduchými šperkami alebo elegantné šaty a výrazné zlaté šperky. Už po týždni pozorovania by ste mali mať minimálne taký prehľad, že vyberiete šperk, ktorý bude zásahom do čierneho.

Vyhnite sa prsteňom

Zásnubné prstene či svadobné obrúčky áno. No už ste počuli o prsteni pre priateľku? Hoci to nemyslíte záväzne a chcete ju potešiť, kruh sa uzatvára a uzatvorený kruh je prsteň. Symbolizmus nepustí, hoci si ani jeden z vás nebude pripúšťať, že to znamená niečo viac ako pekný šperk. Aj tak vám obom bude v podvedomí neustále blikať kontrolka väčšieho záväzku, aký ste prsteňom zamýšľali urobiť.

Nechajte si poradiť

Sestra či najlepšia kamarátka, kto už by len poznal lepšie vkus vašej polovičky? Ak im dôverujete, že vedia udržať tajomstvo a nepokazia vám prekvapenie, choďte si ku ním po rozumy. Dostanete dobrú radu, prípadne vás uistia vo vašom názore a už nebudete nervózny, že sa darček nebude páčiť. Nakupovanie šperkov nie je žiadna raketová veda, stačí poctivá príprava a svoju partnerku určite potešíte.