Bezpečnostné okná, dvere, alebo smart technológia. Takto ochránite svoj domov

0
1903

Mladí ľudia si nepamätajú dobu, kedy bolo treba dávať pozor na každú vec, inak vám ju mohli zlodeji ukradnúť. Dokazujú to aj štatistiky, ktoré tvrdia, že počet vlámaní do domácností z roka na rok klesá. Môže za to znížená kriminalita, no zároveň i zvýšená bezpečnosť nehnuteľností.

Na to, aby ste zabezpečili svoju nehnuteľnosť v praxi je potrebné urobiť niekoľko krokov. Ide o skombinovanie bezpečnostných, elektronických a mechanických prvkov, ktoré zabezpečia bezpečnosť vašej nehnuteľnosti.

Bezpečnostné okná

Okná patria k jednoduchým terčom potenciálnych zlodejov. Obzvlášť na domoch. Medzi najľahšie ciele patria staršie typy drevených a plastových okien, pretože obsahujú iba sklenenú výplň a plastový rám.

V súčasnosti sú na trhu bezpečnostné okná, ktoré majú zabezpečený rám pomocou integrovaných železných výstuh. Dôležité sú aj sklá a kľučka. Bezpečnostné sklá majú povinnosť obsahovať v názve bezpečnostný certifikát voči vlámaniu. Čo sa zas týka bezpečnosti pre kľučky na dvere, zamerajte sa na bezpečnostné pánty a uzamykacie kľučky, ktoré dobre fungujú vždy, keď zaklopíte okno.

Bezpečnostné vchodové dvere

Zvoliť si kvalitné bezpečnostné vchodové dvere sú spolu s bezpečnostnými oknami je základom vášho zabezpečenia. Nájde sa veľa obchodníkov, ktorí tvrdia, že práve ich bezpečnostné dvere a ich bezpečnostná vložka sú práve tie najlepšie. Nie vždy to však platí. Ak si chcete ľahko overiť bezpečnosť svojich dverí, stačí ak skontrolujete ich certifikát bezpečnosti.

Ten označuje triedy bezpečnosti, ktoré sa pohybujú od 1 po 6. Vždy zvoľte minimálne triedu 3, nakoľko to poisťovne preplácajú poistné udalosti iba v prípade, ak máte minimálne tretiu a štvrtú triedu bezpečnostných dverí. Tiež je dobré skontrolovať bezpečnostné kovanie, bezpečnostnú triedu zámkov, alebo protipožiarnu ochranu.

Smart technológia

Mechanické zabezpečenie domova ochráni váš majetok, zatiaľ čo smart technológia dokáže zachytiť identitu zlodeja a odhaliť ho priamo pri krádeži a máte možnosť okamžite konať. Dobrý spôsob, ako začať, je zabezpečiť si alarm. Moderný alarm obsahuje množstvo funkcií, ako je okamžité prepojenie s vašim smartfónom, alebo rovno s políciou. Na výber je veľa druhov a podobne ako pri dverách, treba sa pozrieť na certifikáty.

Zabezpečte sa 

Človek si nikdy nemôže byť dvakrát istý a preto je lepšie, aby svoju nehnuteľnosť mal radšej zabezpečenú, ako nezabezpečenú. Ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Úplným základom sú bezpečnostné okná, bezpečnostné dvere a smart technológia v podobe moderného alarmu.