Ako platiť menej za auto

0
1085

Zdá sa vám, že náklady za vášho štvorkolesového miláčika neustále rastú a o slovo sa začal hlásiť aj váš rodinný rozpočet, ktorému sa to nepáči? Znížte svoje mesačné náklady a ušetrite. Nejde o nič zložité, stačí, keď sa budete kontrolovať, budete dodržiavať tieto rady a ušetríte toľko, že tohtoročné Vianoce budú oveľa štedrejšie, ako ste plánovali. Ako na to?

Znížte odpor vzduchu

Blíži sa zima a istotne sa nájde medzi vami veľa milovníkov zimných športov. Koľkí z vás majú truhlu na lyže? A koľkí z vás ju dávajú dole, keď nejdú lyžovať? Zložte ju zo strechy, tých pár minút, čo vám to zaberie, vám za to stojí. Pomôcť ušetriť vám môžu aj správne autodiely. Deflektory na oknách tiež znížia odpor vzduchu. Prípadne aj špeciálne tvarované predné svetlá to dokážu, no v tomto prípade už ide o vyššiu investíciu.

Správny tlak v pneumatikách

Nepodceňujte odporúčania výrobcu. Nižší tlak v pneumatikách už o 10 %, ako je odporúčanie, môže zvýšiť spotrebu pohonných látok až o 0,5 l na 100 km. A to je už pekný rozdiel. Ale pozor, ani priveľmi natlakované pneumatiky nie sú dobré, pretože vtedy nedržia na ceste tak, ako by mali.

Potrebujete náhradný diel?

Pokazilo sa vám auto, a keď ste sa dozvedeli o výslednej sumu v autoservise, skoro vám utiekla peňaženka do teplých krajín? Skúste nájsť repasované diely so zárukou za polovičnú cenu. Nie všetky diely je však výhodné kupovať repasované. Kupovať silentbloky či pneumatiky by ste mali vždy iba nové. Pretože bezpečnosť je prvoradá.

Neplaťte zbytočne veľa za čistenie

Blíži sa zima, obdobie posoleného snehu a čľapkaníc. Kúpte si gumené rohože do auta, ktoré ochránia vaše koberčeky pred týmito nečistotami. Ušetríte na tepovaní či vysávaní. Gumené rohože jednoducho vystriekate wapkou alebo vyprášite. Nič zložité.

 

FOTO:  © Jakub Jirsák / Dollar Photo Club