Zútulnite svoj domček

0
980

Hovorí sa, že práve maličkosti si v interiéri všimneme najviac, a toto tvrdenie je nepochybne pravdivé. Veď napokon koľkoráz ste si všimli práve krásnu sošku na polici alebo milé venovanie vystrihnuté z papiera namiesto drahej súpravy šálok vo vitrínke. Ak chcete zútulniť svoj domček a záhradku dokúpte práve nápadné doplnky na oživenie interiéru. Zopár tipov nájdete práve tu v tomto článku.

Ratan je stále in

                Ratanové sedacie súpravy boli moderné od svojho začiatku a zdá sa, že do tejto chvíle nič lepšie ani nemáme. Sú nádherné, pôsobia luxusne a čo je najdôležitejšie – sedí sa na nich naozaj božsky. Farebných prevedení je hneď niekoľko, takže sa tieto ratanové sediace súpravy hodia aj na terasy a veľké balkóny. Navyše moderné súpravy z ratanu majú úpravu vďaka ktorej odpudzujú vodu, sú veľmi ľahko umývateľné a na slnku nevyblednú časti z textilu pretože sú vlákna ošetrené UV ochranou. Ak teda chcete útulné posedenie s priateľmi alebo sa len tak ráno osamote zobudiť so šálkou kávy na čerstvom vzduchu, ratanový nábytok je presne pre vás. Ak vystihnete akciu, získate ho za naozaj dostupnú cenu.

Interiérové doplnky

                Pokiaľ ide o interiér odporúčame zaujať napríklad nádhernými hodinami – zvoľte buď moderné napríklad v duchu odkvitnutej púpavy, alebo hodiny v retro štýle (kyvadlové, v tvare starej platne a pod.). Nápadité hodiny najlepšie vyniknú na chodbe, prípadne v kuchyni. Ak máte jedáleň namiesto kuchyne ich umiestnite radšej do jedálne. Poniektoré sa hodia aj do obývačky, najmä ak vyniknú medzi ostatným nábytkom.

Zaujať dokáže i nápaditý vstupný koberček pred domom. Vtipný nápis alebo veselý motív urobia ihneď dobrý dojem. Nezabúdajte preto na neobyčajnú rohožku, ktorá spestrí deň aj vám.

Nezabúdajte, že aj steny môžu byť netradičné. Buď zakúpite nový obraz, vyberiete veľký plagát alebo sa rozhodnete pre fototapetu. Pokiaľ vyberiete obraz myslite na to, že stena plná obrazov je už dávno out. Aktuálne sú trendy buď mozaiky z obrazov (viaceré malé obrazy spolu tvoria jeden ucelený celok ako napríklad rozletené motýle), alebo len zopár obrazov v rôznych veľkostiach rozmiestnených dostatočne ďaleko od seba aby nepôsobili rušivo.

Zbierajte inšpirácie

                Ak si myslíte, že už nemáte čo dokúpiť, prejdite sa v obchodoch alebo si prezrite niekoľko internetových predajní. Práve tie často ponúkajú všetko pre dom na jednom mieste. Nebojte sa experimentovať a kombinovať niekedy aj viacero štýlov naraz v jednej miestnosti. A nezabúdajte na pohodlný záhradný nábytok.