Vzdelávanie sa pre nás nikdy nekončí

0
1376
Businessman pressing promotion and shipping type of modern buttons

Človek sa učí celý život a preto sa nevzdávajte po ukončení školy, ale hľadajte možnosti kedy sa môžete dozvedieť a naučiť čo to potrebné k vašej budúcnosti. Niekedy nás v škole všetko nenaučia a tak je dovzdelávanie na nás.

Je super, že máme možnosti ako na to. Dnes existuje veľa kurzov, na ktorých sa naučíme ako sa robí tvorba eshopu, ako byť lepší manager alebo ako začať s ručnými prácami či naučiť sa strojopis online. Kurzov na internete je nespočítateľne veľa a dnes už hádam všetci ponúkajú možnosť vzdelávať priamo cez internet. Nie každý totiž má v ponuke aj kurzy osobného charakteru. Ako si a čo si vybrať keď máme potrebu dovzdelať sa? Vybrať si online kurz, alebo sa radšej pokukať a zohnať si zapísanie sa na osobný kurz? Určite je to na uváženie a človek by si mal vyberať podľa toho, v akej oblasti sa rozhodol svoje poznatky rozšíriť si. Pokiaľ je v tom tvorba eshopu, online kurz bude určite dobrou voľbou, človek si aspoň sám otestuje svoje schopnosti priamo na počítači a nemusí svoje tempo prispôsobovať iným ľuďom. Ak sa však chcete naučiť niečo nové v oblasti, kde je kontakt s ľuďmi na dennej báze, bude určite skvelou skúsenosťou absolvovať kurz osobnou formou, kedy sa na prednáške zúčastní niekoľko ďalších cudzích ľudí, ktorí vám môžu poradiť a s ktorými sa môžete porozprávať a vymeniť si svoje poznatky. Rovnako tak s ľuďmi na kurze budete určite robiť nejaké praktické cvičenia a tak sa zlepšíte v komunikácii s inými osobami. Asi to je jasné, ale zhrňme si to. Pokiaľ sa chcete naučiť niečo nové o počítačoch, internete, nebudete mať problém s online prednáškami a kurzami, no ak chcete, aby vaše poznatky rástli v oblasti, kde je veľmi dôležitá komunikácia s ďalšími osobami, je viac ako dobré nechať sa zlákať na osobný kurz či prednášku.

Veď online kurz vám neprinesie do života managera žiadne nové poznatky o tom ako sa správame. Toto sa naučíte iba tak, že budete stretávať stále iných a iných ľudí.

 

FOTO: © ra2 studio / Dollar Photo Club