Udržiavajme naše mestá

0
988

V uplynulých dňoch hýbali naším svetom najmä komunálne voľby. Po ich skončení, či už bol ich priebeh pokojný, alebo sa vyskytli aj vášnivé debaty, je väčšina víťazov známych.

Otázne však zostáva, či zmena alebo potvrdenie minulého vedenia v našich obciach dokáže splniť aj svoje predvolebné sľuby. Každé mesto, či menšia obec sa potýka s inými problémami, ktoré treba riešiť najskôr. Na fungovaní a dobrom stave našich miest a ulíc by nám však malo záležať všetkým, nielen pred voľbami pri výbere správneho kandidáta, ale aj po nich.

Na svoje sľuby však často zabúdame, a tak niet divu, že sa niektorý z problémov nepodarí vyriešiť ani do nasledujúcich volieb. Každé mesto, obec aj dedina potrebuje na svoj rozvoj peniaze. Bez nich to rozhodne nejde, no niekedy sa toto vyrovná aj ochote prispieť k rozvoju aj vlastnými rukami niektorých občanov. Takto sa dajú realizovať aj väčšie projekty za menej peňazí. Na toto však neraz zabúdame, no takto si môžeme zabezpečiť napríklad aj čisté korytá potokov a malých riek, takže sa nebudeme musieť opäť obávať príchodu jari, či letných dažďov. Všetko však začína a končí pri ochote pomôcť nás obyvateľov miest a obcí. Ak Vám teda pred dvorom prekáža rozvetvený krík, oblečte si pracovný odev a urobte s tým niečo. Žiaľ aj takáto iniciatíva musí ísť cez úrady, aby ste nakoniec nemali, z ochoty niečo urobiť aj vlastnými rukami, skôr problémy. Brať do úvahy by sme mali však aj výzvy mesta na jeho skrášlenie.

Sú však aj práce, ktoré svojpomocne neurobíte. Podobne je na tom aj verejné osvetlenie v našich uliciach. Inšpirovať sa však vedenie mesta môže na ecologic.sk a modernizáciou osvetlenia v Senci.

 

FOTO: .adet.sk