Tehotná žena konvertovala – a je odsúdená na smrť!

0
1207

Mariam Yahya Ibrahim  bola v Sudáne zatknutá pre zmenu náboženstva. Rozhodla sa prejsť z islamu na kresťanstvo. Matka vo ôsmom mesiaci tehotenstva má za to visieť a to spolu so svojím 20 mesačným synom.

Západné veľvyslanectvá apelovali za ženu, aby ju prepustili a požiadali Sudán o rešpektovanie slobody vierovyznania a jej právo na zmenu viery.

Sudca na to reagoval tým, že jej dal tri dni, aby si svoju konvertáciu rozmyslela a opäť sa vrátila k islamu. No Ibrahim sa rozhodla, že to nespraví, a preto musí čeliť rozsudku.

Východo-africký Sudán sa riadi Šaríou, ktorá zakazuje zmenu náboženstva z islamu.

Matka bola tiež odsúdená k 100  ranám bičom za cudzoložstvo, pretože sa vydala za kresťana.

Organizácie ľudských práv odmietli rozsudok. Amnesty International sa vyjadrila, že to je otrasné. Dodávajú: „Cudzoložstvo a konvertácia sú skutky, ktoré by nemali byť považované za trestný čin. Je to evidentné porušenie medzinárodného práva v oblasti ľudských práv.”

Veľká Británia, USA a Kanada patria medzi národy, ktoré vyjadrili znepokojenie nad prípadom ženy, no zástupcovia veľvyslanectiev si vypočuli na súde strašný rozsudok.

Ibrahim je 27 ročná žena s titulom medicíny zo Sudánskej univerzity. Vzala si Daniela Wani, ktorý sa stal občanom USA v roku 2005. Spoznali sa v roku 2012. Martin, ich starší syn, je držaný vo väzení spolu s matkou. Existujú oprávnené obavy, že aj napriek jej pokročilému tehotenstvu nedostavajú riadnu lekársku starostlivosť. Ťažko uveriť, že i toto sa stále deje v 21. storočí. 

Zdroj a foto: closeronline.co.uk