Slovenské farmárske družstvo ako jednotka na trhu

0
1318
Slovenské farmárske družstvo ako jednotka na trhu

Ako si predstavíte klasického farmára? Pravdepodobne so slameným klobúkom, gumákmi a v maštali. V dnešnej dobe však toto tvrdenie upravil Daniel Krátky. Jeden z najúspešnejších farmárov na Slovensku, ktorý namiesto slameného klobúku nosí oblek.

Čím sa však Daniel Krátky odlišuje od ostatných farmárov? Najmä tým, že do svojej práce zahŕňa aj moderné technológie a po skúsenosti si rád chodí až za oceán. Má obrovské odhodlanie, ktoré z neho robí skutočne úspešného farmára. Daniel Krátky založil aj Slovenské farmárske družstvo, ktoré je v dnešnej dobe považované za jednotku na trhu v rámci Slovenska. Ostatným farmárom jednoducho robí obrovskú konkurenciu a verte či nie, rozhodne sa niet čomu čudovať. Zameriava sa totiž na kvalitu produktov, na spokojnosť stáda a v konečnom dôsledku aj celého svojho tímu.

Bohaté skúsenosti zo zahraničia

Daniel Krátky má obrovské odhodlanie a nebojí sa ísť vypýtať rady aj do zahraničia. Spolu so svojím tímom zatiaľ navštívil tie najviac úspešné podniky na území Európy, ale aj USA. Nazbieral tak dosiaľ veľké množstvo skúseností, ktoré vkladá aj do svojej práce. Napríklad, zameriava sa najmä na zdravotný stav stáda. Verí, že keď kravu spraví blaženou a dopraje jej všetko, čo potrebuje, dokáže tak následne zviera vyprodukovať kvalitnejšie produkty. Preto je preňho veľmi dôležité správne namiešanie stravy, jeho zloženie a dostatok priestoru na pohyb.

Kvalita je prvoradá

Väčšina farmárov si vždy ide za svojím a chcú získať z predaných produktov čo najviac financií. Daniel Krátky sa však rád zameriava na kvalitu, ktorá je uňho skutočne prvoradá. Aj svojím zákazníkom chce dopriať to najlepšie, keďže na Slovensku nemáme až tak veľa kvalitných a domácich potravín, ale skôr dovezených zo zahraničia, čím sa ich kvalita znižuje.