S moderným GPS obojkom sa vám psík už nikdy nezatúla

0
1169

Určité plemená psov sú charakteristické svojou tvrdohlavosťou, s ktorou nezatočí žiadny profesionálny výcvik. Tvrdohlavosť u zvierat je rovnaká ako u ľudí, pričom psy väčšinou bezhlavo utekajú z vymedzeného priestoru a nereagujú na slovné zavolanie. Efektívnym riešením tohto problému je moderný GPS obojok, ktorý je síce nákladnejšou záležitosťou, ale stále vyjde lacnejšie ako neustále platiť pokuty mestskej polícii za odchytenie vášho tuláka.

GPS obojok, ktorý sa často skrýva pod názvom chytrý obojok, slúži k nepretržitému monitoringu zvieraťa v reálnom čase. Prostredníctvom inteligentného telefónu, tabletu či počítača môžete sledovať, kde sa štvornohý chlpáč práve nachádza. Ale nemusíte sa strachovať, že svojho maznáčika obmedzujete, ba naopak mu dávate viac priestoru a slobody.

Sledovací systém obsahuje GPS obojok, webové či telefónne aplikácie a ďalšie služby určené na sledovanie. Nespornou výhodou je, že GPS obojky perfektne fungujú aj v zahraničí. Môžete bez problémov vyraziť so svojím psíkom na dovolenku, bez toho aby ste sa obávali, že sa vám stratí v neznámej krajine. A keď budete potrebovať na chvíľu odísť do obchodu, môžete svojho psíka bez problémov a bez obáv nechať v chatke.

GPS obojky sú pre psy komfortné

V prípade, že sa vám psík zatúla, obojok vám ihneď nahlási, kde sa nachádza. Ako zisťovanie polohy prebieha? Všetko má na starosti GPS technológia, ktorá používa satelity s neobmedzeným dosahom. A ak nie je možné zachytiť signál GPS, potom obojok lokalizuje polohu cez LBS modul využívajúci vysielače pre mobilné telefóny.

Hoci je cena takýchto obojkov o niečo vyššia, rozhodne sa investícia vyplatí. Internetový obchod elektronickeobojky.sk obojky ponúka od 179 eur. Vybrať si môžete aj z drahších modelov, ktoré sa vyznačujú pestrou škálou funkcií, napríklad preberajú navyše funkcie elektronických a výcvikových obojkov.