Predčasnou ejakuláciou už trpel takmer každý muž

0
2002

Na to, aby vzťah medzi mužom a ženou prosperoval a aby boli obaja spokojní, je potrebných niekoľko vecí. Medzi ne patrí aj zdravý a uspokojivý sexuálny život, ktorý musí medzi partnermi fungovať nielen na začiatku ich vzťahu. Narušiť ho môže napríklad predčasná ejakulácia, no aj tá sa dá dnes už spoľahlivo riešiť.

Na to, aby muž mohol uspokojiť ženu tak, aby boli spokojní obaja, musí byť nielen v psychickej, ale aj vo fyzickej pohode. Tú môže narušiť napríklad predčasný výron semena. Našťastie, takéto sexuálne problémy vo vzťahu sa dajú ľahko vyriešiť.

Čo predčasná ejakulácia vlastne je

Pri predčasnej ejakulácii, kedy prichádza príliš skoro, ide o sexuálnu dysfunkciu. Pre muža toto ochorenie predstavuje hlbokú frustráciu, ten totiž nedokáže uspokojiť svoju partnerku. Muž nedokáže ovládať výron semena a môže sa stať, že ejakuluje už pred vniknutím do partnerky. Tento stav označuje termín ejaculatio ante portas.

O predčasnej ejakulácii hovoríme vtedy, ak muž ejakuluje do jednej minúty po vniknutí do partnerky, u ktorej nedochádza k dostatočnému uspokojeniu. Na porovnanie priemerný čas potrebný na ejakuláciu je 5,5 minúty. Spodnou hranicou môže byť aj rozmedzie 3-7 minút.

Pri tomto ochorení rozlišujeme dva druhy predčasnej ejakulácia. Buď ide o primárnu predčasnú ejakuláciu, ktorou trpia muži od prvého sexuálneho styku. Získaný typ predčasnej ejakulácie je definovaný ťažšie. Čas potrebný na ejakuláciu sa postupne skracuje. Muža trpiaceho týmto typom predčasnej ejakulácie môžu trápiť aj problémy s prostatou alebo štítnou žľazou. Okrem týchto dvoch najčastejších druhov predčasnej ejakulácie existuje aj subjektívna, ktorá postihuje tých, u ktorých je čas na ejakuláciu primeraný, no muži ho považujú za prikrátky.

Koho najviac postihuje

Predčasná ejakulácia trápi viac mužov ako si myslíte. Podľa prieskumov ňou trpí asi 30% mužov. Objaviť sa môže prakticky kedykoľvek, no veľmi často sa vyskytuje u mladých, ktorí začínajú so sexuálnym životom. Ich hladina pohlavných hormónov je vysoká, no frekvencia intímnych stykov je nižšia. Tento stav však nemusí byť u nich trvalý. Upravuje sa to zväčša po tom, čo si nájdu stálu partnerku, s ktorou budú mať pravidelnejší sexuálny život.

Týmto problémom môžu trpieť aj muži, ktorí často masturbujú, keďže pri masturbácii je cieľom uspokojiť sa, čo v najkratšom čase. Zaujímavé je, že ochorenie sa môže vyskytnúť aj u zdravých mužov, ktorých tento problém doteraz netrápil. Príčinou môže byť dlhší čas bez partnerky, dlhšia sexuálna abstinencia alebo partnerské problémy.

Pomôže komunikácia medzi partnermi

Aj keď je muž pri sexuálnom styku uspokojený, predčasnou ejakuláciou sa nepochváli žiaden muž. Nie je nič horšie, ako nechať svoju partnerku neuspokojenú. Partneri by sa mali o sexuálnych záležitostiach rozprávať a vedieť, čo u partnera vytvára pri sexuálnom styku nepohodu.

Najčastejším dôvodom predčasnej ejakulácie je stres. Práve mozog je tým, ktorý spôsobuje tento problém. Podľa výskumov realizovaných vo Veľkej Británii trpí týmto problémom asi 10 % mužov. V reále však neexistuje ani jeden chlap, ktorý by sa mohol popýšiť, že ho tento problém nepotrápil.

Niektoré ponúkané riešenia tento problém nevyriešia

Riešením tohto problému podľa mnohých odborníkov na internete je častejšia masturbácia. To vám však ani zďaleka neprinesie uspokojenie. Negatívnou stránkou tohto „faktu“ je, že pri masturbácii vám nejde o dlhé ukájanie sa, ale o rýchle privodenie stavu spokojnosti. Ten sa končí ejakulátom.

Ďalším riešením, s ktorým sa pri tomto ochorení môžete stretnúť, je naučiť sa ovládať svoje telo. To znamená, že by ste ako muž mali vedieť oddialiť predčasnú ejakuláciu. No ani toto riešenie nie je správne. Ovládať dokonale svoje telo dokáže tak 1 % mužov. Pre ostatných existuje niekoľko riešení.

Ako môžete predĺžiť váš sexuálny styk?

Ako predĺžiť sexuálny styk? Stačí, ak pri sexuálnom styku s vašou partnerkou budete myslieť na niečo asexuálne a váš pohlavný styk bude razom trvať o niečo dlhšie.

Riešením predčasnej ejakulácie môže byť aj chirurgický zákrok. No ten je možný len u tých mužov, ktorí majú krátku uzdičku penisu. Uzdička na žaludi má totiž množstvo nervových zakončení, a preto toto miesto mozog vníma omnoho intenzívnejšie.

Ideálnou pomocou pri riešení tohto problému môžu byť pre muža aj rôzne cviky na posilnenie panvového dna. Ak sa budete cvičeniu venovať každý deň, po pár mesiacoch dokážete udržať erekciu sťahmi panvového svalstva.

Oddialiť erekciu môžete aj pomocou znecitlivejúcich gélov a sprejov, po aplikovaní ktorých ostane pohlavný úd menej citlivý, a tak dochádza k vyvrcholeniu o niečo neskôr. Nevýhodou je to, že penis môže ostať natoľko necitlivý, že k orgazmu nedôjde vôbec.

Okrem týchto riešení má muž na výber aj z množstva tabliet či gélov na podporu a zlepšenie sexuálneho uspokojenia. Ak muža trápi predčasná ejakulácia, môže skúsiť Kamagra gél, ktorý obsahuje tú istú účinnú látku ako viagra. Tak, ako pri nej, aj pri tomto generickom lieku je nutné dodržiavať dávkovanie a môže sa pri jeho užívaní objaviť bolesť hlavy alebo začervenanie ako vedľajší účinok. Na trhu existuje aj mnoho iných liekov, ktorých užívanie zaručuje mužovi predĺženie sexuálneho styku. Pri niektorých až o 30 minút.

Jedným z prístupných riešení tohto problému sú rôzne cvičenia. Masters-Johnsonová metóda je jedným z nich. Stoporený penis sa stlačí, čím sa zruší aktuálna túžba na vyvrcholenie. Tento chmat by mala vykonať žena.

Ak by žiadne z ponúknutých riešení nepomohlo, je nutné navštíviť odborníka, ktorý vám naordinuje liečbu na oddialenie ejakulácie.