Prečo má váš sused krajší trávnik

0
1366

Možno aj vy často obdivujete trávnik susedom, ktorí ho na rozdiel od vás majú krásny zelený a bez škvŕn. Ako je to však možné? Veď aj oni majú psa, ktorý behá po celej záhrade a vykonáva tam aj malú potrebu. Možno susedia používajú špeciálne postreky. A možno je pravda ukrytá v miske na vodu.

Zelená je tráva

Nie každému sa v záhrade darí. Veľký dvor ešte nezaručuje špajzu plnú ovocia či zeleniny. Človek by si povedal, že bude mať okolo domu aspoň pekný trávnik. Ani ten však nie je úplnou samozrejmosťou, najmä ak vám po dvore pobehuje štvornohý priateľ, ktorý s radosťou hrabe do zeme a malú toaletu vykonáva doslova všade.

Každý majiteľ psa, najmä ten, ktorý žije v dome, sa  už neraz stretol s tým, že tam, kde pes vykoná malú potrebu, ostane tráva vysušená. Táto situácia sa už obnoviť nedá, no dokážeme jej predísť. Možno sa začudujete, no pomôžu vám kamene. Nie, nemyslíme veľké skaly, ktorými zničené miesta zakryjete. Ak ste ešte nepočuli o vulkanických kameňoch, je ten najvyšší čas.

Škvrnám nedovolia vzniknúť

Vulkanické kamene Dog rocks sú vyvreté horniny, pochádzajúce z Austrálie. Odtiaľ sa rozšírili takmer do celého sveta a ľuďom už od roku 2005 pomáhajú udržiavať pekný trávnik. Prostriedok, ktorý by vzniknuté škvrny odstránil neexistuje, kamene však zabraňujú samotnému vzniku.

Dog rocks sa vložia do misky, z ktorej pes pije. Vo vode sa nerozpúšťajú, vytvárajú okolo seba magnetické pole, ktoré vytvorí zmeny vo výmene iónov. To zapríčiní zníženie množstva dusičnanov vo vode, ktoré sú podmienkou pre vznik suchých škvŕn na tráve. Platí tu teda priama úmera, čím menej ich pes prijme, tým menej ich aj vylúči.

Zdravie psa na prvom mieste

Čo vás asi najviac zaujíma, je, či je to pre psíka zdravé. Kamene sú laboratórne testované a zatiaľ sa neobjavili žiadne negatívne účinky. Ide totiž o prírodné minerály, ktoré nemenia ani PH v moči zvieraťa.

Môžete byť teda pokojní. Mať voľne pusteného psa a zároveň pekný trávnik je možné. Však sa opýtajte majiteľa najkrajšieho trávnika v okolí. Ten už asi vulkanické kamene od protinožcov pozná.