Prečo je príjem horčíka tak dôležitý?

0
1080
Prečo je príjem horčíka tak dôležitý?

O horčíku sa v spoločnosti príliš často nehovorí, pritom je to jeden zo základných prvkov, ktorý by sme mali v dostatočnom množstve prijímať. Aké sú jeho účinky a ako ho efektívne dopĺňať do tela?

Na svete existuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov, ktoré majú na ľudský organizmus pozitívny vplyv. Problémom však je, že len málokto sa dokáže vo všetkých tých prvkoch zorientovať. V zásade platí, že ak chcete mať zaručené, že prijímate čo najviac vitamínov a minerálov, mali by ste prijímať vyváženú stravu. To sa síce ľahko povie, no oveľa ťažšie prakticky vykoná. V dnešnej rýchlej dobe má len málokto čas na bohaté jedlá v pravidelnom čase. Veľa ľudí dokonca vynecháva niektoré jedlá dňa. Už vôbec tak nemáme čas zamýšľať sa, čo jednotlivé potraviny obsahujú a ako zabezpečiť vyvážený príjem všetkých vitamínov a minerálov priamo z čerstvej stravy.

Populárnym riešením sa tak stávajú doplnky stravy vo forme tabliet a kapsúl, ktoré obsahujú potrebné vitamíny, minerály a ďalšie prvky, ktoré sa ťažšie prijímajú z čerstvej stravy. Takým doplnkom stravy je aj Horčík + B6, ktorého úlohou je zabezpečiť do organizmu prísun životne dôležitého horčíka. Pýtate sa, prečo je ten horčík taký významný?

Únava, podráždenie a nervozita

S týmito problémami sa stretáva každý moderný človek. Vedeli ste však, že za zvýšenou mierou podráždenia, nervozity a stresu sa ukrýva najmä nedostatok horčíka? Horčík pozitívne vplýva na nervový systém a výrazne tak zmierňuje všetky nervové nezrovnalosti. No to nie je všetko. Keďže pomáha uvoľňovať energiu z krvného cukru, dokáže prispieť k nabudeniu organizmu a zníženiu miery únavy a vyčerpania. V neposlednom rade pôsobí horčík pozitívne aj na svaly a kosti. V prípravku Horčík + B6 je horčík naviac obohatený aj o vitamín B6, výsledný účinok doplnku stravy je tak citeľný.

Prípravok Horčík + B6 zoženiete v e-shope Greenlike.sk. Vyskúšajte ho aj vy a presvedčte sa o jeho pozitívnych účinkoch na vlastnej koži!