Postarajte sa o sviatočné menu

0
1376

Varenie je doménou žien, o tom niet pochýb vo väčšine rodín. A tak sa zrejme Vy ako muž za sporákom veľmi neohrejete.

Nie všetci muži sú v kuchyni pohromou, no rozhodne sa môžete pričiniť aj o sviatočné menu. Manželka Vám vo svojom kráľovstve dovolí len pomáhať a budete musieť všetko robiť presne podľa jej príkazov, no aj tieto Vianoce môžu byť krajšie aj vďaka Vám.

Kapor je predsa pochúťkou a nutnosťou na vianočnom stole väčšiny rodín. Aby ste ho však mohli servírovať, nemusíte len hodiny čakať v rade v obchodoch, či pred obchodmi mrznúť rovnako ako ich predajcovia. Ak je rybárčenie aj Vaším hobby, určite sa oplatí využiť rybársky lístok aj na zabezpečenie vianočného kapra. Vianočnú náladu si pri brehu rieky užijete najviac, manželke pri upratovaní nebudete doma zavadzať a vychutnáte si skutočne božský pokoj. Opatrne však pri návrate. Uprataná domácnosť si nerozumie so špinavým a mokrým oblečením, a tak ihneď zamierte do kúpeľne. Vianočná pohoda tak bude s bohatým úlovkom zachránená.

Pri podobných cestách však nepodceňujte ani správne offroad pneumatiky. Vďaka nim Vám nebude prekážať ani blatistý terén, s ktorým sa musíme vysporiadať stále viac. Celodenný mráz je predsa len výnimočný najmä v nižších polohách.

Auto je teda v tomto ročnom období najvhodnejšie. Schováte tu všetko potrebné, nemusíte predsa mrznúť na bicykli. Okrem udíc, však nezabudnite ani na stojany na udice z ryboflex.sk a samozrejmosťou je aj veľmi teplé oblečenie. Aby ste túto svoju iniciatívu počas Vianoc a voľných dní neodležali v posteli.

FOTO: Vlado freedigitalphotos.net