Je na zimu pripravený aj Váš dom?

0
947

Teplo dostáva celkom nový rozmer práve s klesajúcimi teplotami. Jeho potrebu vnímame veľmi citlivo najmä s blížiacou sa zimou.

Chlad má nemalý dopad nielen na náš pocit pohody, ale aj na zdravie. Ak ste teda pravidelne vystavení chladnému počasiu, prípadne neustále sedíte v prievane, pocítite to skôr, či neskôr aj na svojom zdravotnom stave. Mať doma trópy aj v decembri nepotrebujeme, no aby sa nám žilo dobre a spokojne, potrebujeme aspoň 22 °C.

Jedinú možnosť, ako sa v týchto mesiacoch zohriať, ponúka len vykurovanie. Ak bývate v paneláku ste odkázaní na systém spoločného vykurovania, a tak teplotu regulujete len vo vlastnom byte. Ani to však nemusí byť dostačujúce, a tak ak bývate na dome, môžete si prikúriť presne podľa svojich predstáv.

Najmä staršie stavby však neposkytujú už taký tepelný komfort, ako kedysi. Časom všetko stráca svoje dobré vlastnosti, no aj samotná stavba vplyvom počasia značne trpí. Ani stavebné technológie v minulosti neboli na takej úrovni ako teraz, a tak je neraz potrebné obytný dom zatepliť. Táto možnosť sa javí ako najlepšia, keďže ide zväčša o komplexnú obnovu, kedy sa odstránia nedostatky nielen samotných stien, ale aj starších okien. Teplo Vám tak nebude nikde unikať a doma budete mať príjemnú teplotu aj pri menšom kúrení. Túto možnosť Vám ponúka aj spoločnosť PS Stavby.

Je prirodzené, že tieto práce si vyžiadajú aj nemalú hotovosť. V tomto ohľade sú Vám k dispozícií aj pôžičky, no hľadajte spoľahlivého poskytovateľa a podmienky si veľmi dobre preštudujte.

 

FOTO: Tým xedos4 freedigitalphotos.net