Posilňovacia lavica sa vám zmestí aj do obývačky

0
562
Posilňovacia lavica sa vám zmestí aj do obývačky
Posilňovacia lavica sa vám zmestí aj do obývačky

Posilňovacia lavica by nemala chýbať vo výbave žiadneho bodybuildera. Využitie takejto lavice je naozaj široké. Stačí, aby ste si k lavici zaobstarali činky a máte postarané o tréning celého tela. Pri výbere lavice by ste mali zohľadniť hneď niekoľko aspektov. Okrem priestorových možností myslite aj na jej nosnosť a celkovú stabilitu.

Posilňovacie lavice pre rôzne svalové partie

Kúpili ste si činky alebo činkový set? Ďalším logickým krokom vedúcim k vášmu súkromnému fitku je kúpa posilňovacej lavice. Pozor však na to, že lavíc na posilňovanie nájdete v obchodoch kvantum. Niektoré z nich sú určené na posilňovanie konkrétnej skupiny svalov. Najviac variabilné sú polohovateľné lavice a lavice rovné, ktoré skutočne slúžia ako doplnok k činkách. Rovná lavica je súčasťou každého fitness centra. Na rovnej lavici si precvičíte kompletné svalstvo hornej časti tela a tiež brušné svaly. Nad rovnú lavicu je možné umiestniť bench press a cvičiť s osou. Polohovateľné lavice sú vyššou triedou k rovným. Ich sklon môže byť pozitívny, negatívny a dokonca sa tieto lavice dajú narovnať.

Pozor na nosnosť lavice a jej stabilitu

Možno vás bude pri kúpe lavice priťahovať model s nižšou váhou. Takáto lavica je však zväčša menej stabilná a pri cvičení s vyššími váhami hrozí zranenie. Vyššia váha lavice si bude vyžadovať umiestnenie na záťažovú podložku. Pri výbere lavice podľa jej nosnosti myslite na to, že k váhe vášho tela je nutné prirátať váhu činiek a závaží. Pamätajte tiež na fakt, že čím viac skrutiek bude lavica mať, tým viac hrozí jej rýchle opotrebenie.

Ak máte priestor a financie, vsaďte na posilňovaciu vežu

Posilňovacie lavice by vám ako základ na cvičenie mali stačiť. Napriek tomu musíme spomenúť ešte jednu možnosť a tou je posilňovacia veža. V prípade, že máte doma priestor a chcete investovať do multifunkčného stroja, tak si kúpte kombinovanú vežu. Kombinovaná posilňovacia veža je komplexným strojom, vďaka ktorému si precvičíte hornú i dolnú časť tela. Takáto veža patrí medzi najdrahšie, ale investícia do nej sa vám vráti. Prakticky nebudete musieť kupovať už žiadne iné stroje a ani chodiť do fitness centra. Ak by vás veža napriek svojej multifunkčnosti začala nudiť, môžete na ňu pripevniť rôzne malé pomôcky na cvičenie a spestriť si tak tréning. Tipom sú TRX laná či lacnejšie odporové gumy. Všetky spomínané stroje i pomôcky na cvičenie sa dajú zakúpiť na jednom mieste. Stačí kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline a budete o krok bližšie k svojmu domácemu fitness.