Nezanedbávajte oddych

0
958

V našom uponáhľanom svete by sme vedeli naplno využiť aj to, ak by mal deň o niekoľko hodín viac. Čas nám neraz chýba nielen v práci, ale vďaka pracovnému vyťaženiu neraz aj doma.

Deň má len 24 hodín, no ak denne trávite viac ako 10 hodín v práci a na cestách, nezostáva veľa na rodinu a domácnosť. Tú chcem mať prirodzene vždy upratanú, prádlo oprané a vyžehlené, no a samozrejme potrebujeme aj jesť. Aj v kuchyni tak musíme stráviť nevyhnutný čas, aby sme svojim deťom mohli dopriať aspoň teplú večeru. Ani na hry, či domáce úlohy tak nezostáva veľa času. Takto sa deň zmení na hlbokú noc a Vy stále nie ste hotoví natoľko, aby ste si mohli ísť ľahnúť. Ráno, len po pár hodinách spánku, tento kolotoč začína odznova.

Takéto vypätie však nemôžete zvládať dlhodobo. Aj naše telo potrebuje dobiť baterky, no nie vždy postačuje deľba práce, či časový rozvrh. Priložiť ruku k dielu by mali všetci členovia domácnosti. Variť, prať, alebo upratovať predsa nemusíte len Vy, zatiaľčo ostatní sa môžu venovať čomu len chcú.

Ak však netrpíte spánkovým deficitom, no aj tak vstávate ráno unavení, je za tým s najväčšou pravdepodobnosťou Vaša posteľ, presnejšie matrac, na ktorom spíte. Aj ten sa časom opotrebováva, a tak ho treba pravidelne meniť. Jeho kúpa však nie je lacná, preto by sme mali dať prednosť najmä kvalite, no samozrejme za rozumnú cenu. Zbystriť pozornosť by ste mali najmä ak máte zdravotné problémy, v takomto prípade sú vhodnejšie ortopedické matrace.

Väčšina z nás však pozerá najmä na cenu, preto hľadajte aj na lacne-matrace.sk.

FOTO: zdravotne-matrace.sk