Má 19 a 5 detí. Úžasná Emma Gosbell!

0
1452

Brisbanská krásavica sa celkom líši od svojich rovesníčok. Stala sa mamou príliš skoro. Ako však sama hovorí, vybrala si to a je to tá najúžasnejšia vec, ktorá sa jej v živote mohla stať. Jej príbeh začal, keď mala 17. Začala chodiť s chlapcom, Brendonom. V tej dobe prechádzala jeho rodina ťažkým obdobím. Zomrela im totiž mama. Brendon mal 4 súrodencov a Emma nezniesla pohľad na osamotené deti a na to, že by mohol každý z nich žiť oddelene. Rozhodla sa, že si ich všetkých adoptuje.

Nový prírastok

Emma o dva roky neskôr otehotnela a k 4 adoptovaným deťom tak pribudlo dievčatko s menom Elleigha May. „Brandonova mama sa volala Ellen, ale my sme ju často nazývali iba Elle. Ja som mala neterku s menom May, ktorá zomrela na syndróm náhleho úmrtia dojčaťa. Rozhodli sme sa preto s Brandonom, že naša dcérka bude nosiť ich mená.“, priznala so súcitom v hlase Emma. Odvážna mladá žena sa nebojí, že má na starosti 5 detí. Je totiž príliš šťastná na to, aby sa musela niečoho báť. Rovnako nadšené sú aj adoptované deti.

Mladá mamička

Emma vyrástla podľa slov okolia veľmi rýchlo. Vďaka tomu, že prijala výzvu stať sa mladou mamičkou. „Ja som rozhodne prekvapená sama zo seba.“ Prijatie tejto roly však znamenalo, že sa vzdá tradičných párty, diskoték a všetkých strastí dospievajúcich dievčat. Sama však tvrdí, že nič nestratila a deti jej dávajú viac ako si mohla myslieť: „Roztomilé úsmevy, myšlienky, pohľady, keď spinkajú.“ Komu vďačí za to, že sa z nej stala úspešná mamička? „Všetko, čo viem, som sa naučila od mojej mamičky,“ priznáva Emma. A čo na to všetko hovorí jej priateľ Brendon? „Emma je úžasná priateľka, lepšiu som si nemohol už ani priať. Som si istý, že mama by bola celkom ohromená tým, čo sme urobili.“

Recept na rodičovstvo

Emma hovorí, že byť rodičom znamená dávať deťom príklad. Jej rada pre  mamičky znie: „Nebojte sa malých vecí!“ Víťazka ocenenia „Matka roka“ dodáva, že bez lásky a podpory Brendona by to určite nezvládla. Obaja snívajú o rozprávkovej svadbe, ale zatiaľ na ňu nemajú dostatok peňazí, keďže deti pre nich oboch zostávajú na prvom mieste. Myslí si však, že určite do tridsiatky ešte nejaké pribudne. Pokiaľ má v sebe toľko lásky, musí s ňou niečo urobiť a kto ju môže potrebovať viac ako deti?

 

Text: Stanislava Andraščíková

Zdroj a foto: womansday.com.au