Luxus a ilúzie v najdrahšej reštaurácii sveta

0
1184

1200 libier. Toľko stojí večera pre jednu osobu v najdrahšej reštaurácii na svete. Nájdete ju na Ibize a nazýva sa Sublimotion. Okrem luxusnej večere tu na Vás čaká self miešanie kokteilov, živé projekcie a vankúše z olivového oleja. 

1

Divadlo

Prvé, čo Vám udrie do očí je vlastné meno v neónovom 12-sedačkovom jedálenskom stole. Ako však hovorí majiteľ, Paco Roncero, Sublimotion je najlacnejšou, život meniacou skúsenosťou, ktorú niekto môže mať. V bežnom živote sa len málokedy stretnete s disco výťahom, ktorý sa otriasa zvukmi Ramones. Reštaurácia pripomína galaxiu a ženský melodický tón Vás privíta slovami, aby ste oslávili magický úspech na stretnutí v čase a priestore. Sublimotion ďalej ponúka divadlo. Stačí, aby ste si sadli “za svoje meno”, a hneď sa Vám nad hlavou zjavia pohlcujúce kulinárske zážitky. 360° projekcia Vám nad hlavou otvorí knihu, či namieša drink.

Manželstvo potravín a technológie

Paco Roncero sám seba opisuje ako rojka a má pocit, že je závislý na Game of Thrones. Jeho Sublimotion je podľa mnohých manželstvo potravín a technológie. Spája sa tu teplota, chute, vône s projekciou, a do istej miery aj podvod našej mysle a chuti. Pokiaľ chcete Sublimation zakúsiť, pripravte sa na dva a pol hodinovú gastronomickú šou. Môže dokonca pripomínať rozprávkový svet Willyho Wonku, kde je jedlé všetko od podlahy až po oblohu. Môžete si vlastný dezert nakresliť, vytvoriť, pomyslieť si na to, ako by mal skutočne vyzerať a projekcia Vám to umožní. Aj takúto podobu môže mať luxus. 

3

Jedlo

Roncero tvrdí, že Španielsko má najlepšie suroviny na svete. Takýto luxus nenájdete všade. Najväčším hitom sú paradajky napustené nápojom. Často sa tu paradajková „Bloody Mary“ označuje, akoby ste zažili tisíc stredomorských sĺnk. Navštívili by ste Sublimation za tú cenu? Ak ste sa už niekedy v živote cítili v reštaurácii výnimočne, rustikálne, nezabudnuteľne a jedli ste úžasné jedlo, odpoveď poznáte.

4

Text: Stanislava Andraščíková

Zdroj a foto: telegraph.co.uk