Kupujete hodinky cez internet? Buďte obozretní!

0
1006

Dobu, v ktorej žijeme, možno nazvať moderná a technologická, na druhej strane ju však možno označiť aj prívlastkom uponáhľaná, keďže nám občas popri každodenných povinnostiach chýba aspoň trošku času nazvyš. Preto čoraz viac volíme možnosť nákupu (darčekov) cez internet.

Hoci si to mnohí nechcú pripustiť, práve internet urobil náš život podstatne jednoduchším. Nakupovanie on-line zažíva boom a po zadaní jednoduchého hesla máme na výber z množstva e-shopov ponúkajúcich danú službu či tovar. Okrem ušetreného času nám takýto spôsob nakupovania pomôže ušetriť aj nemalú sumu. Avšak netreba zabúdať na otázku kvality a originality produktov, ktorá sa tu natíska.

Hodinky z eshopu – aby sa kúpa hodiniek nestala Vaším strašiakom

Kúpa kvalitných hodiniek, či už pre svoju osobnú potrebu alebo ako darček pre blízkeho, nie je zväčša lacnou záležitosťou. Preto ešte pred tým, ako sa rozhodnete daný produkt zakúpiť, urobte si menší prieskum trhu. Nenakupujte hneď v prvom internetovom obchode, prejdite si ich viacero konkurencia je skutočne veľká. Prekvapiť vás môže nielen ponúkaný sortiment, ale i samotná cena hodiniek. Na druhej strane, príliš nízke ceny hodiniek naznačujú, že daný internetový obchod nemusí ponúkať originálny tovar.

detail04

Ako vybrať ten správny e-shop?

1/ E-shop overený zákazníkmi? Prihliadnite na recenzie či ocenenia

Rovnako v prípade kamenných obchodov aj pri internetových obchodoch platí, že spokojnosť zákazníka je prvoradá. Preštudujte si recenzie na eshop s hodinkami veľmi pozorne, lebo takéto ocenenia sú pri výbere hodiniek veľmi nápomocné.

2/ Vzhľad e-shopu je dôležitý, prvý dojem predáva

O kvalite internetového obchodu čo-to napovie aj dizajn webovej stránky. Prehľadnosť, logické usporiadanie, kvalitné fotografie a detailný popis tovaru, to je to, čo potenciálneho zákazníka zaujme ako prvé. Je dôležité, aby zákazník našiel presne to čo hľadá hneď na jednom mieste. V opačnom prípade sa ľahko stane, že sa rozhodne pre konkurenčný web, bez ohľadu na atraktívne ceny ponúkaných hodiniek.

3/ Zákaznícky servis? Náš zákazník, náš pán

Pokiaľ ste si vybrali e-shop aj konkrétny model hodiniek za skvelú cenu, do tretice dbajte na servis, aký sa k nákupu v danom internetovom obchode vzťahuje. Bezproblémová komunikácia, rýchle dodanie, záručný (či pozáručný) servis sú na nezaplatenie. Na rozdiel od kamenného obchodu si tovar nemôžete pred kúpou pozrieť naživo a tak sa musíte spoliehať na popis a fotografie, ktoré nájdete v internetovom obchode.