Koláčová zoznamka

0
1581

Bolo pochmúrne jesenné počasie a Ja som premýšľala ako si aspoň trošku spríjemniť tento nanajvýš depresívny deň. Bola som sama so svojimi myšlienkami, keď mi na dvere zaklopal môj nový sused. Nebol práve najmladší a najkrajší, ale pôsobil milo a správal sa ku mne zdvorilo. Bol vysoký, tmavý a odhadovala som mu vek tak okolo štyridsiatky. Požiadal ma, či by som mu nemohla požičať vajcia, lebo sa chystal piecť koláč a podarilo sa mu pri nesení nákupu z obchodu dve rozbiť. V prvej chvíli som zostala v nemom úžase. Neviem, či to bol nad tým, že chlap pečie koláč, alebo nad tým, že nemá problém sa k tomu priznať a ísť si požičať k susedke, ktorú ani nepozná chýbajúce ingrediencie. Keďže som v prvom momente na jeho požiadavku nereagovala, opýtal sa ma druhýkrát, či by som nebola taká milá a neskúsila pohľadať nejaké to vajíčko. Určite by mi potom kúsok koláča doniesol ochutnať. To ma z mojich chvíľkových úvah okamžite prebralo.

Utekala som do kuchyne a vybrala z chladničky tri vajcia a podala som mu ich s tým, že jedno má do rezervy, keby sa mu náhodou ďalšie rozbilo. Pozrel na mňa a s úsmevom poďakoval. Akosi v kútiku duše som dúfala, že svoj sľub splní a kúsok koláča mi donesie ochutnať. Veď kedy sa Vám naposledy stalo, že ste jedli koláč, ktorý pripravila mužská ruka ? No mne teda nikdy. Zašla som si do kúpelne a upravila make-up. Hoci bol odo mňa o dobrých desať rokov starší, niečo ma na ňom začalo priťahovať. Akosi podvedome som sa prezliekla do svojho obľúbeného trička, s vtipným motívom, ktoré som si nedávno objednala na bastard.sk a sadla som si na gauč.

Asi o dve hodiny u mňa opäť niekto zaklopal na dvere. Bol to môj sused. Vyvoňaný a oblečený v elegantnom obleku vyzeral ako čašník z päť hviezdičkového hotela. Podával mi na tácke voňavý koláč s poznámkou, či si budem k nemu ešte priať aj dobré víno. Neskutočne ma rozosmial, keď z vnútorného vrecka saka vytiahol fľašu kvalitného bieleho vína. Večer sme potom strávili u mňa doma na gauči popíjaním dobrého vínka a ochutnávkou jeho chutného koláča. Poviem Vám, to bola zoznamka. Odvtedy sa z nás stali najlepší kamaráti a viem, že vždy keď sa cítim sama, tak sa na neho môžem spoľahnúť. A ktovie, či naše priateľstvo časom neprerastie aj do lásky. Veď ako sa hovorí láska prechádza cez žalúdok.

FOTO: bastard.sk