Kamiónová doprava kraľuje preprave v Európe

0
1123
ID:62742092

Ako dostať môj tovar k zákazníkovi vo vzdialenom meste alebo v cudzej krajine? Toto je otázka, ktorú musí vyriešiť každý podnikateľ, ktorý rozširuje svoje pôsobenie na národnú alebo nadnárodnú úroveň. K dispozícii má niekoľko možností, ale kamiónová doprava oproti ostatným vyhráva na celej čiare. Prečo je to tak?

Kamiónová doprava ma prístup kdekoľvek

Loď sa obmedzuje na výlučne na moria a vodné toky, vlak na železničné trate. Lietadlá sú zase finančne i logisticky nad možnosti väčšiny obchodných spoločností na našom kontinente. Kamión tak predstavuje najvýhodnejšiu formu dopravy spomedzi prístupných možností. Z ekonomického hľadiska je tiež jasnou voľbou, pretože je najlacnejším variantom. Európska cestná infraštruktúra je bez menších výnimiek na veľmi dobrej úrovni. Vďaka Schengenskej dohode vznikol na väčšine územia Európy priestor, ktorý zmazal hraničné kontroly osôb a tovaru. Slovensko našťastie patrí do tohto priestoru. Toto opatrenie kamiónovú dopravu ešte viac uľahčuje, a hlavne zrýchľuje. Vďaka efektívnej cestnej doprave sa tak tovar dostane aj do poslednej dedinky za krátky čas. Preto máme vždy ráno v obchode pripravený čerstvo napečený chlieb a dennú tlač. To sú pre spotrebiteľa len tie najviditeľnejšie každodenné výsledky prepravy tovaru pomocou kamiónov. Čo to však ešte prináša výrobcovi a prepravcovi?

Firmy majú vďaka kamiónovej doprave všetko pod dohľadom a kontrolou

Firmy sa dnes môžu na prepravu kamiónmi spoľahnúť. Doba praje vychytaniu všetkých nedostatkov, preto si len treba správne zvoliť prepravnú spoločnosť. Náklady môžete ušetriť, keď využijete službu LTL. Vtedy si môže do nevyužitého priestoru kamióna uskladniť svoj tovar aj iná spoločnosť a delíte sa tak o náklady a platíte len za svoj reálny objem zásielky. Naopak, keď vám táto možnosť vôbec nevyhovuje, je umožnené, aby ste mali v kamióne iba svoj tovar, nech má akýkoľvek objem. Zodpovedné spoločnosti svoje vozidlá sledujú aj pomocou GPS zariadení, takže okamžite vedia o prípadnom zdržaní, ukradnutí vozidla alebo iných komplikáciách. Obchodné reťazce zase dostávajú tovar na systéme Cross Docking. Sporia ním náklady, čas i pracovnú silu.

Každá správna prepravná firma vám prispôsobí svoje služby naprieč krajinou, Európou i mimo kontinentu. Spoliehať sa na kamiónovú dopravu je ešte stále to najlepšie riešenie ako spoľahlivo a rýchlo dodať svoj tovar čakajúcim zákazníkom.