Je lepšia elektrická alebo benzínová štvorkolka?

0
1093
Je lepšia elektrická alebo benzínová štvorkolka?

Eko friendly ľudia nedajú dopustiť na elektrické vozidlá a ani na elektrické štvorkolky. Pred výberom štvorkolky sa budete musieť rozhodnúť, či dáte prednosť spaľovaciemu, alebo elektrickému motoru. Rozdiely obidvoch typov štvorkoliek sú prakticky totožné s rozdielmi elektromobilov a spaľovákov.

Štvorkolky potrebujú benzín ako žily krv

Nikto nenamieta nič proti tomu, že pre ochranu životného prostredia je nutné spraviť maximum. Lenže vzdať sa hukotu motora a výkonu benzínovej štvorkolky je veľmi ťažké. Keď sa bližšie zamyslíte nad tým, prečo ľudia kupujú štvorkolku, tak je vám jasné, že elektrická nemôže nahradiť benzínovú.

Radosť a vzrušenie

Športové štvorkolky sa kupujú pre radosť a zábavu, pre prekonávanie limitov samého seba i terénu. Tieto terénne vozidlá musia hučať, musia víriť prach a poriadne akcelerovať. Štvorkolka s elektrickým pohonom je síce ekologická, ale nedokáže vyvolať pocity ako benzínová.

Ťažná a pracovná sila

Elektrické štvorkolky nedokážu to, čo pracovné štvorkolky Can-Am. Ťažná sila štvorkoliek so spaľovaním je neuveriteľná. Niektoré dokážu utiahnuť vyše 1000 kg váhy. Vytiahnuť, previesť a utiahnuť náklad je pre UTV a ATV vozidlá hračka. Silný výkon dokáže dodať jedine benzín v motore.

Poriadny výkon pre poriadnu rýchlosť

Niektoré elektrické štvorkolky majú výkon až 350 koní, čo im umožňuje jazdiť rýchlosťou okolo 60 km/h. Pre výlety do prírody je táto rýchlosť dostačujúca. Pre nadšenca športovej jazdy uvedená rýchlosť znamená len rýchlejšiu chôdzu.

S elektrickou štvorkolkou nie je možné jazdiť po diaľniciach. Naopak niektoré benzínové štvorkolky sú homologizované na jazdu po diaľniciach, takže sú všestranne využiteľné. Ľahko ich dopravíte do miesta určenia po akomkoľvek teréne i ceste.

Výhody elektrickej štvorkolky

Aby sme boli nestranní, musíme spomenúť výhody elektrickej štvorkolky. Bez pochýb ide o stroj, ktorý je menej hlučný a menej nákladný na prevádzku. Tichý chod ocenia hlavne poľovníci, ktorí nechcú vyrušiť zver. Menšie náklady na dobíjanie sú zrejmé. Elektrické štvorkolky sú ideálne stroje pre začiatočníkov. Sú ľahšie a lepšie sa ovládajú.

Štvorkolka pre každého podľa individuálnych želaní už nie je len snom. Nakonfigurujte si vlastnú štvorkolku na internetových stránkach https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.