Ako si vybrať pánsku softshellovú bundu

0
2919

Softshellové bundy patria k najviac univerzálnym bundám. Sú ako stvorené do prechodného počasia – na jar a počas jesene. Vďaka ich špecifickým vlastnostiam ich môžete nosiť na výlety do hôr i na prechádzku po meste. So softshellovou bundou vás neprekvapí žiadne počasie a žiadny terén. Prečo je softshellová bunda tak úžasná a čo je potrebné si všímať pri jej výbere?

Softshellová bunda do každého počasia

Softshellová bunda je kúskom oblečenia, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadneho aktívneho muža. Softshell je špeciálna funkčná tkanina zvládajúca každé počasie i terén. Vonkajšia vrstva kvalitných softshellových búnd značky Bolf je vyrábaná z vodeodolných materiálov napr. polyesteru. Pod nepremokavou vrstvou je všitá jemná, na nosenie veľmi príjemná tkanina zabezpečujúca na jednej strane termo izoláciu a na druhej odvádzanie vlhka. Vďaka tomuto spojeniu softshellové bundy odolávajú dažďu, vetru a zároveň sú dostatočne priedušné. Pod bundu nemusíte počas prechodného obdobia jari a jesene nosiť ďalšie vrstvy oblečenie, úplne vám postačí tričko alebo nátelník. Ak si oblečiete softshellovú bundu v zime, nezabudnite na termoprádlo a teplejšiu mikinu. Bundy vyrobené zo softshellu nie sú určené len pre pánov, ale pre každého, kto rád žije aktívne a nie sú mu cudzie výstupy do hôr či pohyb na čerstvom vzduchu. I keď sú tieto bundy primárne určené na turistiku, svojim dizajnom sa hodia aj na cestu do práce alebo prechádzku po meste. Je jednoduché sa do nich zamilovať na prvý pohľad. Presvedčte sa sami na internetových stránkach značky Bolf, že softshellové bundy nie sú len funkčné, ale taktiež skvele vyzerajú.

Ako si vybrať softshellovú bundu

Materiály a strih

Pri výbere softshellovej bundy si dávajte pozor hlavne na materiály, z ktorých je vyrobená (nepremokavosť, termo izolácia, priedušnosť). Dôležitá je taktiež jej gramáž. Niektoré špeciálne modely vážia len 100 gramov. Vďaka tomu ich hravo schováte do batohu v prípade oteplenia. Vyberajte aj podľa strihu. Ak chcete pod bundu nosiť aj iné vrstvy oblečenia, voľte voľnejšie strihy. Odporúčame vám sa striktne riadiť veľkostnými tabuľkami predajcov.

Dôležité detaily

Pri softshellových bundách prihliadajte viac ako u ostatných na detaily. V prírode sa vám budú hodiť vnútorné i vonkajšie vrecká. Veľká časť softshellových búnd má jedno vrecko umiestnené na hrudi. Jej prístupnosť vám umožní rýchlo vybrať z vrecka mobilný telefón alebo navigáciu. Pri silnom vetre oceníte vyšší golier alebo predĺženú zadnú časť bundy. Samozrejmosťou by mala byť kapucňa, dajte prednosť odopínateľnej. Mnohé softshellové bundy sú uzatvárateľné aj na rukávoch pomocou pružných lemov a majú sťahovacie gumy v spodnej časti bundy.

Farebnosť

Softshellové bundy sa vyrábajú v rôznych farebných variáciách. Klasická čierna, hnedá, ale aj červená, modrá, zelená alebo trendová grafitová. Veľmi dobre vyzerajú detaily búnd, ktoré sú farebne odlíšené – lemy vreciek alebo zapínanie inej farby ako zvyšok bundy. Ak si vyberiete správne, môžete nosiť softshellovú bundu prakticky celoročne. Vybrať si jednu z búnd značky Bolf na stránkach internetového obchodu bolf.sk je veľmi jednoduché. Prehľadné vyhľadávacie filtre a podrobný popis produktov vám s výberom jednoznačne pomôžu.