Aj mužov trápi občasný únik moču

0
1914

Väčšina z nás si asi myslí, že únik moču, teda inkontinencia, je výlučne problémom žien. Omyl! Možno sa budete čudovať, no aj mnohých mužov, prevažne staršej generácie, trápi tento nepríjemný problém. Ženy však riešia túto situáciu častejšie než muži, keďže tí si väčšinou myslia, že jediným účinným riešením je operácia. Možno ostanete prekvapení, no inkontinencia sa dá liečiť.

Ako zabrániť úniku moču?

Vedeli ste, že úspešne zbavenie sa úniku moču bez lekárskeho zásahu, a teda operácie je až 70%-ná? Základom je v prvom rade pravidelný pitný režim, keďže dôležité je tekutiny počas dňa dopĺňať, v žiadnom prípade moč zadržiavať. Nič nepokazíte ani bylinkami a rôznymi doplnkami výživy, trebárs šťava z brusníc je odporúčaná mnohými lekármi, tak prečo neskúsiť aj niečo takéto? Cviky panvového dna pre mužov sú zamerané na oblasť svalov močového mechúra, ktoré sú vcelku jednoduché a dajú sa vykonávať prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Spočívajú v sťahovaní svalstva a následnom uvoľňovaní, čím dochádza k jeho spevneniu, a to najmä okolo mechúra. Efektívnym posilňovaním môže byť tiež joga, gymnastika či pilates, takže ak si trúfate, prihláste sa na jeden z týchto športov a uvidíte, že prvé výsledky sa dostavia už čoskoro.

Inkontinenčné pomôcky pre mužov sú vhodné pre všetkých tých, ktorých trápi únik moču počas dňa, ale i noci a chcú sa chrániť pre pretečením, zápachom či nepríjemnou vlhkosťou. Sú anatomicky tvarované a vďaka špeciálnej štruktúre a povrchu majú vysokú savosť i priedušnosť, vďaka čomu sú mimoriadne komfortné. Prečo by ste mali niečo nechávať na náhodu, keď v dnešnej dobe môžete žiť plnohodnotne, a to bez toho, aby ste sa obávali nečakaného pretečenia?

Ak vás však problém trápi už dlhodobo, neváhajte a navštívte vášho lekára, ktorý vám vykoná potrebné vyšetrenia vzhľadom k tomu, že únik moču môže byť ako sprievodný jav niektorého závažného ochorenia.