Aby sa Vám dobre bývalo

0
1076

Kúpa novej nehnuteľnosti je udalosťou pre celú rodinu. Z blížiacich sa zmien sme na jednej strane nadšení, no na druhej aj plní obáv, ako to všetko zvládneme, a či sme skutočne vybrali dobre. Asi väčšina domov, či bytov má aj svoje nedostatky. Na tie však prídeme často až keď sa zabývame, no aby Vás nič neprekvapilo, treba si všetko overiť ešte pred kúpou samotnou.

Ak ste sa teda už pre dom, či byt rozhodli, venujte pozornosť jednotlivým detailom. Obhliadka teda jedna nestačí, no počas každej návštevy vyskúšajte všetko, čo Vás zaujíma. Neskôr Vám totiž môžu život znepríjemniť aj vŕzgajúce dvere, podlaha, či netesné okná. Najmä ak je nehnuteľnosť po rekonštrukcií, malo by byť všetko toto v poriadku. Žiaľ nie vždy sú aj plastové okná známkou kvality.

Rovnako by ste sa mali zaujímať aj o Vašich budúcich susedov. Hluk, či pričasté hádky vedia narušiť aj našu domácu pohodu. Pravdy sa tu však od pôvodného majiteľa zrejme nedozviete, výhodou teda je, ak v blízkosti býva niekto koho poznáte. Práve hluk od susedov je však najčastejším dôvodom na sťažnosti v paneláku, za všetko môže akustika. Je preto dobré zvážiť, najmä ak byt ešte nie je celkom zrekonštruovaný, aj jeho odhlučnenie. Takto si domácu pohodu vychutnáte potichu.sk.

Nový byt, či dom však treba aj zariadiť. Preto počítajte aj s týmito výdavkami, no ak chcete aspoň trochu ušetriť, výhodou je nábytok Black Red White. Tu si vyberiete všetko čo práve potrebujete. Nový tak zladíte aj so staršími kúskami, prípadne si neskôr môžete kúpiť ďalšie nevyhnutné vybavenie.