8 najobľúbenejších mužských športov

0
2679

V každom mužovi je zakorenené niečo, čo z neho robí skutočného chlapa. Je ťažké to pomenovať, pretože sa nedá povedať, čo to v skutočnosti je, no vieme, že sa to v jadre muža určite nachádza. Ako športové oblečenie nerobí športovca, tak ani svaly nerobia chlapa. Vychádza to skôr z vnútra. Možno je to testosterón, zvieracie inštinkty, prípadne túžba po dobrodružstve a nebezpečenstve. Väčšinou platí, že čím je väčšie, tým lepšie. Aj preto milujú páni dravé športy, kde sa môžu naplno realizovať. V nasledujúcich riadkoch prinášame krátky zoznam športových disciplín, ktoré sú pre mužov najviac atraktívne. Okrem toho, že patria medzi najpopulárnejšie, človek si pri nich užije nielen množstvo zábavy a potu, ale aj krvi a úderov.

1.     Hokej

Malý čierny puk a statní chlapi, ktorí ho naháňajú po ľade zahnutými palicami. Aj toto sa nám vybaví, keď sa povie hokej. Občas je to naozaj brutálny šport, ktorému už podľahol nejeden skvelý chrup. Hokejisti sa nevyhnú ani pomliaždeninám či zlomeninám. Pokiaľ však tím vyhrá, fyzické škody idú bokom. Niet pochýb, že hokejisti sú skutoční muži.

2.     Futbal

Na prvý pohľad sa môže zdať, že futbal nie je až taký brutálny ako hokej. Mužom naháňajúcim sa za loptou, ktorí z času na čas do nej kopnú, sa predsa nemôže nič stať. No už samotný beh je náročný. Ani dopad lopty na hlavu hráča nie je hocičo. Futbalisti neraz dohrajú hru aj napriek nepeknému zraneniu. Nesmieme zabúdať na fanúšikov, ktorí berú hru svojho tímu veľmi vážne. Ak cítia sklamanie, vedia sa poriadne nabrúsiť. V prípade výhry sú však pre hráčov báječným zadosťučinením. Ako je to s Vami? Obstarali ste si už dresy na futbal?

3.     Motocross

Keď spomíname mužské športy, motocross nemôžeme vynechať. Uzavreté terénne trate, množstvo blata a motocykle špeciálne skonštruované pre jazdu v teréne. Nuž, ktorý chlap by to nemiloval? O vysokej miere nebezpečenstva netreba pochybovať. Jazdci končia často jeden na druhom, pričom neraz nemajú vôbec žiadnu ochranu. Najsmutnejšie na tom všetkom je, že tento šport je nedocenený a väčšina jazdcov žije v pomernej biede. Nedostáva sa im pozornosti a v očiach verejnosti sú to iba hluční rebeli.

4.     Automobilové preteky

Nezáleží na tom, pre aký tím pretekár jazdí. Dôležité je uvedomiť si, že neraz vyberá zákruty v rýchlosti 200 km/h, a preto ho aj tá najmenšia chyba môže stáť život. Bez ohľadu na predošlú kariéru a kvality, život automobilového pretekára môže vyhasnúť v zlomku sekundy. Aj napriek tomu si tento šport vyberá mnoho pánov, pretože bez adrenalínu proste nevedia žiť. A tá rýchlosť! Vďaka nej dostanete z hlavy všetky myšlienky, vnímate iba okamih bleskovej rýchlosti.

5.     Golf

Nech už si myslíte o golfe čokoľvek, je to seriózna mužská hra. Môžete si ju zahrať s kamarátmi, dokonca si dopriať popri nej aj pár pohárikov kvalitnej whisky, porozprávať sa o podnikaní a oddýchnuť si na niekoľko hodín od svojej partnerky. Dá sa povedať, že ide o hru džentlmenov, pretože tu skutočne nie sú nutné žiadne brutality, ale riziko úrazov je i tu vysoké. Výhodou golfu je, že ho môžu hrať i fyzicky menej zdatní jedinci. V neposlednom rade, oblečenie na šport ako golf Vás vyjde lacnejšie než všetky tie chrániče a helmy, ktoré by ste potrebovali napríklad na hokej.

6.     Basketbal

Tento kolektívny loptový šport je vhodný najmä pre vysokých pánov, no aj tí nižší už niekoľkokrát dokázali, že ich netreba podceňovať. Vhadzovanie lopty do obruče basketbalového koša môže byť náročné, ale nie nemožné. Stačí si nájsť správnu techniku. Hráč nesmie súpera nijako blokovať, podrážať, sácať a brániť mu v pohybe abnormálnou polohou. Hrubá hra a násilie sa trestá, to však neznamená, že absentuje úplne.

7.     Sumo zápas

V našich končinách nie je síce tento šport rozšírený, ale v Japonsku sa považuje za najobľúbenejší. Predstavte si, ako narážajú do seba dve hory mäsa. Búšia do seba znova a znova, kým jeden neskončí mimo naznačeného kruhu. Nikto z nás by iste nechcel uviaznuť medzi dvoma takýmito silákmi.

8.     Box

Tento šport je trocha iný level. Jeho aktéri sú skutoční bojovníci. Zakaždým, keď vstúpia do ringu, musia rátať so zraneniami, ba aj s tým, že skončia na zemi. Údery päsťou sa tu rozdávajú jedna radosť. Pri tejto aktivite zomrie ročne hneď niekoľko hráčov. Nehovoriac už o trvalom a nenávratnom poškodení mozgu. Áno, aj to je cena, ktorú musí zaplatiť boxer na ceste ku sláve. Chce to naozaj veľa odvahy, aby niekto vstúpil do ringu a bojoval.

 

Ktorému športu holdujete Vy? Alebo ste skôr pasívny športovec, ktorý si zápas užije najlepšie z pohodlnej pohovky? Tak či onak, prajeme príjemnú zábavu!

 

Foto: © [103tnn] / Dollar Photo Club