6 parametrov, ktoré vám pomôžu vybrať správne fitness hodinky

0
1497

Viete čo sa vlastne skrýva pod názvom športové hodinky? Vo všeobecnosti športové či fitness hodinky zberajú údaje ako je pulz, počet kalórií, ktoré spálime a vlastne všetko o našom tele počas cvičenia či iného pohybu.

Ak hľadáte hodinky, ktoré vám dajú základné informácie o počte krokov, ktoré ste urobili počas dňa a koľko hodín spíte v noci, lepšie vám poslúžia fitness náramky, pretože sú určené práve na tento účel, a teda v mnohých ohľadoch presnejšie a komplexnejšie.

Pre tých, pre koho sú fitness hodinky úplnou novinkou a chcú vedieť na čo sa pri kúpe zamerať, prinášame niekoľko základných a dôležitých parametrov, na ktoré je potrebné sa sústrediť.

  1. Funkcie

Rôzne modely hodiniek samozrejme ponúkajú rôzne množstvá funkcií. Zatiaľ čo okrem času vám väčšina hodiniek ponúkne stopky a im podobné funkcie, pokiaľ sa týka monitorovania telesnej aktivity, funkcie hodiniek sa markantne líšia. Nezjednodušie typy vám zmerajú tep, prepracovanejšie modely určia spaľovanie kalórií, počet krokov či rýchlosť. NO a tiež najprepracovanejšie ponúkajú dokonca až ECG senzor alebo Barometer. Ak však nie ste špičkový športovec, zlatý priemer vám bohato postačí.

  1. Cena

Cena hodiniek sa samozrejme odvíja od množstva funkcií, ktoré hodinky ponúkajú a tiež od rôznych vlastností ako je vodoodolnosť, výdrž batérie a celková kvalita. Väčšine užívateľov opäť vystačia bežné typy športových hodiniek, a teda menej finančne náročné modely.

  1. Výdrž batérie

Medzi technickými parametrami, ktoré sú pre hodinky podstatné vyniká práve výdrž batérie. Je dôležité zistiť, či ide o nabíjateľnú batériu. Životnosť batérie závisí od typu operácií, ktoré chcete s hodinkami vykonávať.

  1. Vodoodolnosť

Nie každé športové hodinky sú nutne vodoodolné. A preto je dôležité si overiť či to tak skutočne je a do akej miery sú vodotesní ( či neprepúšťajú vodu pri ošpliechaní , ponorení sa alebo sú plne odolné). Ak chcete hodinky na plávanie je potrebné si overiť, že kupujete hodinky, ktoré sú 100% vodoodolné. Tiež je dôležité zistiť do akej hĺbky sa s nimi môžete ponárať.

  1. Pamäť

Pamäť hodiniek je dôležitá najmä pre tých, ktorí chcú používať pri cvičení určitý tréningový plán. Plán samozrejme požaduje monitorovanie zlepšovania sa počas tréningov. Veľká pamäť je perfektná najmä ak radi počúvate počas cvičenia obľúbenú hudbu.

  1. Aplikácia

Dôležitým doplnkom športových hodiniek je aplikácia, ktoré skompletizuje váš tréning či celodenný pohyb. Takisto vám poskytne nápady ako zlepšiť cvičenie či nastaviť odpočinok. Pred kúpou hodiniek je vhodné si ju dobre naštudovať.

Športové hodinky dnes dokážu zmonitorovať množstvo potrebných aspektov počas tréningu, čo pomáha zlepšovať efektívnosť cvičenia. Pokiaľ sa chystáte na nákup fitness hodiniek, je vhodné si najskôr premyslieť čo presne od nich očakávate a až potom sa vybrať do obchodu. Tak do športovania priatelia!