5 základných tipov ako byť zdravá a krásna

0
1912

Ak chcete byť krásna a zdravá, mali by ste dodržiavať niekoľko zásadných krokov, ktoré vám určite pomôžu na ceste ku kráse, k zdraví a k vnútornej pohode.

Strava

Síce sa to spomína neustále, no zdravá strava je skutočne pre náš organizmus dôležitá. Nezabudnite sa teda zdravo a pravidelne stravovať, pretože sa to skôr či neskôr prejaví na vašom tele. Nepodceňujte ani pohyb a aspoň dva krát za týždeň navštívte fitko alebo si choďte ráno zabehať. Perfektne sa tým naštartujete na celý deň a budete sa cítiť sviežo a plná energie. Pokiaľ vás baví tanec, prehovorte vašu kamarátku a začnite navštevovať kurzy spoločenských tancov.

Gorgeous fit blonde in seated yoga pose on the beach

Pleť

Naučte sa milovať vašu pokožku. Pokiaľ máte problematickú pleť, existuje množstvo olejčekov a upokojujúcich krémov na akné alebo začervenanie pokožky. Do svojho jedálničku pridajte stravu bohatú na vitamín C a D, tvár si pravidelne oplachujte chladnou vodou a nezabudnite na čistiace pleťové vody.  Vaša pleť sa vám za to odvďačí.

Zdravé vlasy

Väčšina žien si v dnešnej dobe farbí vlasy hlavne z toho dôvodu, že chce zmeniť svoj vzhľad alebo zvýrazniť jej pôvodnú farbu vlasov. No ak ste sa tak rozhodli, musíte rátať s tým, že vaše vlasy budú zničené a suché. Nemali by ste teda zabudnúť na kvalitný šampón a kondicionér, určený pre farbené a namáhavé vlasy. Ak si ich žehlíte, existujú spreje na ochranu vlasov pred tepelnou úpravou.

Biele zuby

Zuby by ste si mali umývať aspoň dva krát denne, no to už vie aj malé dieťa. Najideálnejšie by bolo, keby si ich umývate po každom jedle, no väčšinou to okolnosti neumožňujú. Kúpte si aspoň ústnu vodu, ktorá chráni zuby pred cukrom a snaží sa ich zachovať zdravé a biele. Na trhu sú už k dispozícii aj bieliace pásiky na zuby, ktoré sú skvelým riešením na rýchle vybielenie zubov.

Dostatok spánku

Vzdajte sa kávy pred spánkom. Mali by ste si zvyknúť chodiť spávať v rovnakom čase každý Pokiaľ máte problém zaspať, zabudnite na prášky na spanie. Radšej si pustite relaxačnú hudbu, ktorá vás privedie na iné myšlienky a vy za pár minút zaspíte.

 

Obrázky: Konstantin Yuganov + WavebreakmediaMicro / Dollar Photo Club

Zdroje: wikihow.com