5 vecí, ktoré môžete získať úplne zadarmo

0
1485

Krátkodobé členstvo v posilňovni

Mnoho posilňovní a fitnescentier poskytuje krátkodobé členstvo na skúšku zadarmo. Pokiaľ neposkytuje mesiac cvičenia zadarmo, tak aspoň prvú hodinu určite. Neznamená to, že si máte spraviť koliečko po všetkých telocvičňách, ktoré tieto služby poskytujú, ale nie je nutné utrácať za niečo, čo vás možno nebude ani baviť. Posilňovne práve z tohto dôvodu poskytujú svojim novým zákazníkom mesiac cvičenia zadarmo, alebo aspoň jednu hodinu, aby si vyskúšali, či sa im cvičenie u nich bude páčiť.

E-knihy, hudba a filmy

Prečo zbytočne vyhadzovať peniaze za elektronické knihy, filmy alebo hudbu, keď sa dá väčšina z nich úplne bezplatne stiahnuť na internete? Sťahovanie je na niektorých stránkach legálne, tak prečo to neskúsiť? Netreba zbytočne míňať peniaze, stačí byť trochu šikovný a vedieť si vyhľadať vašu obľúbenú knihu na internete.

Lekárske služby

Pozrite si stránku vašej zdravotnej poisťovne. Tá totižto pre vás poskytuje  mnoho výhod, ktoré plynú z registrácie. Mnoho ľudí ani len netuší, že môže mať hradené rôzne očkovania, ozdravovacie pobyty alebo iné služby.

Jazykové kurzy

Rovnako ako pri cvičení vo fitnescentrách, na niektorých jazykových kurzoch môžete stráviť určitý počet lekcií, za ktoré v prípade nezáujmu o pokračovanie nemusíte platiť. Za tri hodiny sa jazyk nenaučíte, ale môže vás to motivovať k ďalšej lekcií alebo samo-štúdiu.

Vzorky kozmetických výrobkov

Pokiaľ niekde dostanete 2 ml šampónu, svoje dlhé vlasy si s ním asi len ťažko umyjete, ale na rôznych predvádzacích akciách alebo veľtrhoch sa dá nazbierať celkom slušné množstvo kozmetiky hneď na niekoľko použití. Nemusítesi ich doma vystavovať, ale malé balenie rôznych výrobkov na pleť a vlasy využijete napríklad na cestách.

 

foto: Minerva Studio / Dollar Photo Club