Vzhľad aj oblečenie prispôsobujeme práci

0
1155

Žiť pod neustálym tlakom z okolia a pozerať sa na prezentovanie krásy, ktorá nemá s prirodzenosťou naozaj nič spoločné, určite unavuje aj Vás. Naša snaha vyzerať dobre nemusí byť podmienená len záujmom o opačné pohlavie. Celá spoločnosť vníma oveľa pozitívnejšie každého, kto je upravený a dobre oblečený. S niektorými našimi nedostatkami nemôžeme nič spraviť, takže aby neprekážali celkovému dojmu ich jednoducho musíme skryť. Či už pod oblečením, alebo vrstvou make-upu.

Takáto pretvárka je však často vyžadovaná aj zo strany zamestnávateľov. Najmä ak Váš výzor predáva, a to vôbec nemusíte byť len modelkou, zakladá si na Vašom vzhľade aj Váš zamestnávateľ. Ak predávate napríklad dovolenky, alebo ponúkate poistky, takmer všade reagujú ľudia na Vašu atraktivitu a vystupovanie pozitívnejšie, a tak toho predáte viac.

Práve tento model sledujú aj firmy, a tak sa nemôžeme čudovať, že aj oblečenie a celkový vzhľad musíme prispôsobiť našej práci. Ak teda musíte vystupovať vo formálnom oblečení a vždy dostatočne upravená, doprajte si zmenu aspoň v súkromí a na nákupy, či len tak do mesta vyrazte v originálnom tričku.

Podobne však môže človek trpieť, ak jeho pracovná náplň nevyžaduje krásne oblečenie, alebo pri práci toto dokonca prekáža. V takom prípade, ak Vám chýba obdiv okolia, dajte si záležať na svojom zovňajšku vo voľnom čase. Hustý účes vykúzlite len s kvalitnými vlasmi, no ak ich nemáte, prípadne zatúžite po väčšej dĺžke a hustote, vyberte si tie správne clip in vlasy na nanicvlasy.sk.