5 spôsobov ako zlepšiť svoj každodenný život

0
837
5 spôsobov ako zlepšiť svoj každodenný život
5 spôsobov ako zlepšiť svoj každodenný život

Každý by chcel žiť šťastne, každý by chcel byť úspešný, respektíve vyzrať dobre. Jasné, sú to ideály, ktoré táto spoločnosť má, avšak dostať sa k nim nie je ani zďaleka jednoduché. Nie nadarmo sa ale hovorí, že každý by mal začať od seba, pretože váš život je prakticky filmom, v ktorom hráte hlavnú úlohu a zároveň ho režírujete. Pripravili sme pre vás 5 krokov, ako zlepšiť váš život počas každého dňa. 

Nepracujte viac, pracujte efektívnejšie. Veľa ľudí žije v nesprávnej dogme, že na to, aby ste boli v práci úspešnejší a zarobili viac, musíte pracovať viac, prakticky bez nijakého voľna. To je chybné. Áno, hovorí sa hard work pays off, ale môžete pracovať tvrdo a nemusí to byť až také časté. Kľúčom je efektivita. Vždy, keď začína váš pracovný deň, spíšte si, čo vás čaká, čo musíte v daný deň splniť a začnite tým, čo je pre vás jednoduchšie, pričom až na záver sa venujte náročnejším úlohám. Tento proces sa volá proces jedenia žiab a sú o ňom dostupné zaujímavé štúdie. Skrátka, treba urobiť aj to, čo nechcete, ale tým, že pred tým urobíte činnosti, ktoré sú vám bližšie, budete, dá sa povedať, rozbehnutejší.

Pravidelný spánok je cestou k úspechuNezabúdajte spať. A pravidelne spať. Áno, žijeme v dobe, ktorá je uponáhľaná, úloh je veľa a ak sa chcete venovať aj sebe a ľuďom, ktorých máte radi, tak čas na oddych je skutočne minimálny. Kvalita spánku a pravidelnosť sú ale kľúčové faktory toho, aby vaše telo mohlo fungovať tak, ako má. Odporúčame, aby ste spali v pravidelnom nočnom cykle, napríklad 23-6 alebo 0-7, pričom pred spaním je ideálne minimálne 30 minút nemať zapnuté nijaké elektronické zariadenia vo vašej blízkosti. Áno, znamená to, že treba ísť offline o niečo skôr a spánok pri televízii nie je taký ideálny, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Regulujte svoju stravu a návyky. Je potrebné si uvedomiť, že práve vy ste pánmi svojho života. Kvalitný spánok je jedna vec, ale k tomu, aby ste doslova žili lepší život, sú potrebné aj správne stravovacie návyky. V zdravom tele zdraví duch, pričom nemyslite si, nemusíte držať prísne diéty, v ktorých budete hladní, môžete jesť všetko, ale napríklad si počítajte kalórie, aby ste mali isté mantinely, alebo skúste prerušovaný pôst, v ktorom 8 hodín z dňa jete a 16 nie. Budete mať v strave pravidelnosť a bude vyvážená, čo sa odzrkadlí nielen na vašom výzore, ale taktiež na vašom zdraví a psychike.

Doprajte si čas sami pre seba, vypnite. Tu si ako príklad zoberieme profesionálnych športovcov. Aj svetoznámi futbalisti ako Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, na ktorých sú v službách, ktoré robia športové stávky, pravidelné kurzy okolo 2,0 na to, že dajú v zápase gól, pretože ich dávajú pomerne pravidelne, vedia, že si musia dať oddych od toho, čo robia. Áno, pripravujú sa prakticky neustále, ale keď im skončí zápas a idú domov, tak sa venujú niečomu inému, o futbale nehovoria. To isté by ste mali skúsiť aj vy, ak pracujete manuálne, oddychujte pomocou mentálnych činností. A platí aj naopak. Nájdite správny spôsob, ako fungovať a uvidíte, že budete spokojnejší.

Buďte otvoreným novým možnostiam. Na záver, nebojte sa vyjsť z komfortnej zóny, pretože práve to je neraz priam kľúčové k tomu, aby ste mohli objaviť, kam siaha váš potenciál. Opustiť zaužívaný kruh činností nie je jednoduché, ale ak chcete niečo dosiahnuť, je to taktiež nevyhnuté. Zmena je život a jedinou istotou je to, že sa všetko mení.