Sila rozhodnutí

0
1259

Často si možno ani neuvedomujeme, že naše rozhodnutia nás nasmerujú na istú životnú cestu. Ísť na vysokú školu, alebo sa po strednej hneď zamestnať? Skúsiť prácu letušky v zahraničí, alebo si hľadať prácu doma na Slovensku? Vycestovať cez prázdniny za veľkú mláku, alebo precestovať krížom-krážom Slovensko? Ísť alebo nie? Urobiť alebo neurobiť? Každá naša voľba, väčšia či menšia, nás stavia do určitej pozície na ceste životom. Naše rozhodnutia môžeme prirovnať aj k smerovkám, ktoré musíme počas jazdy vyhodiť a následne vybočiť v smere, ktorý sme si vybrali.

Keď chyby vyplávajú na povrch

Chyby sa robia. No vedieť, že nekonám správne a dúfať, že sa chyby neodzrkadlia v budúcnosti, je obrovský omyl. Množstvo známych ľudí tak muselo poriadne prevetrať svoje bankové kontá, a to napríklad kvôli nevere svojich životných partnerov, ktorí im to následne poriadne spočítali. Ako píše portál news.sk, keď sa Tiger Woods rozhodol podvádzať Elin Nordegren, stálo ho to asi 12.000.000.000 dolárov. Trošku menej zaplatil za rovnakú chybu Rupert Murdoch, ktorý kvôli aférke s Wendi Deng prišiel o 1.700.000.000 dolárov. V oboch prípadoch sú to obrovské peniaze, no viac bolia chyby, pri ktorých dochádza k stratám na životoch. Príkladom je „nepotopiteľná“ loď Titanic, ktorá si so sebou zobrala nespočetne veľa životov. Toto sú všeobecne známe a medializované príklady. Denno-denne sa ale stretávame s reakciami na chybné rozhodnutia v našich životoch. 

Múdre slová veľkých ľudí, ktoré často využívajú i vplyvné spoločnosti na svoju prezentáciu cez PR článok:

Nechajte sa inšpirovať a zamyslite sa, či práve nerobíte niečo, čo by mohlo iného zraniť!

„Veľké veci sa často rozhodnú ráznejšie a lepšie smiechom, ako tvrdosťou. (Horatius) 

„Úmysel milovať ešte sám o sebe nie je láskou. Rozhodujú skutky.“ (M. Scott Peck)

„Ľudské správanie nie je určené podmienkami, v ktorých človek žije, ale rozhodnutiami, ktoré vykonáva.“ (Viktor Frankl) 

Jedno staré príslovie zase hovorí: „Všetko, čo nás stretne, je výsledkom našich predchádzajúcich rozhodnutí.“ A je tomu skutočne tak, pretože každý z nás je slobodný človek, ktorý si sám volí, aký život bude žiť, s kým a na akom mieste ho prežije.

Aj v malom sa skrýva veľká sila

Niekedy si ale neuvedomuje, že už malé rozhodnutia nám môžu náš životný kolotoč poriadne spestriť, alebo nám nejaký deň pokazia. Nikdy však nezabúdajte, že aj v maličkostiach sa skrývajú veľké veci, a to tak v pozitívnom, ako aj v negatívnom slova zmysle. 

Text: PR článok

Zdroj: news.sk

Foto: careergirlnetwork.com