Reč tela – prečítajte si ostatných ľudí

0
2337

Stalo sa Vám niekedy, že ste boli v šoku z pravých pocitov iných ľudí, keďže tvrdili presný opak? Možno je to tým, že ste si po dlhšiu dobu nevšímali ich do očí bijúcu negatívnu reč tela a viac sa sústreďovali na to, čo Vám hovoria. Práve toto mohlo spôsobiť, že ste nespozorovali, čo po celý ten čas vyjadrovali svojím telom.
Teraz uvidíte 14 jednoduchých tipov na pochopenie reči tela Vašej rodiny, priateľov, partnera či kolegov. Naučí Vás to troška viac čítať v tom, čo si ľudia skutočne myslia a cítia. 

Dávajte pozor na to, kde sa nachádzajú ruky. Tým sa napríklad dozviete aj to, či Vášho poslucháča prebiehajúca konverzácia nudí, alebo úprimne zaujíma. 

Prekrížené ruky dokážu povedať veľa  a vy prostredníctvom nich zistíte, či je Vám daný človek otvorený, alebo pred Vami niečo skrýva, je uzatvorený a nedôverčivý.   

Dôkladne sústredenie na to, kam sa dotyčný pozerá, Vám objasní, či premýšľa, alebo si spomína na zvuky, pocity a obrazy. 

Dominancia niektorého z týchto pohľadov odhaľuje priateľského človeka; jedinca, ktorý je rád pánom situácie, alebo zmyselnosť. 

Škrabanie sa a neistota v očiach vypovedajú o klamstve, podvode, alebo iba o nedôvere. 

Ak si niekto pravidelne pretiera svoje oči, môže to byť gesto znamenajúce, že dotyčný nechce niečo vidieť, alebo má jednoducho slabý zrak. Taktiež to môže byť signál podvodu. 

Prekrížené nohy sa pokladajú za vysoko atraktívny akt. No ako môžete vidieť na druhom obrázku, ide skôr o hanblivú a zdržanlivú pozíciu. 

Spôsob sedenia na stoličke je výborným výpovedným svedectvom. Prvý muž chce ukončiť konverzáciu, druhý (sediaci v sebavedomej polohe) sa tvári akoby zjedol všetku múdrosť sveta. Ženy nemajú rady, keď páni sedia takto napríklad pri práci. 

Medzi zvyky naznačujúce nervozitu patrí chytanie gombíkov, hodiniek alebo rukávu. 

Toto je spôsob, ako sedí uzavretý človek. Palce smerujúce dohora odhaľujú človeka v ústraní spoločnosti. 

Niekedy je ťažké vidieť ľuďom za chrbát, preto si tam radi krížia svoje ruky, no pokladaním dlaní jednu do druhej pôsobí človek pokojne a sebavedomo. Čím vyššie si človek drží ruku druhou, tým je viac mrzutý a nahnevaný.

Potľapkanie po chrbte počas objatia nemusí byť dobrým znamením. Môže to tiež znamenať zmätok, alebo snahu objatie čo najskôr ukončiť. 

Nie málo Vám môžu prezradiť aj ruky vo vreckách. Toto gesto vyčnievajúcich palcov znamená sebaistotu a nadradený postoj.

Ani to, či smerujú chodidlá ostatných ľudí k Vám alebo od Vás, nie je zanedbateľný fakt.

Smer chodidiel hovorí i o tom, nad čím títo ľudia premýšľajú. Postoj tela a chodidiel na druhom obrázku ukazuje, že vynechávajú tretieho človeka z ich konverzácie.

Zdroj a foto: lifebuzz.com