Komfortné sedacie súpravy do každej domácnosti

0
2111

Zariaďujete si nové bývanie alebo začínate s rekonštrukciou celého bytu? Určite začnete skôr či neskôr hľadať ideálnu sedačku do vašej obývačky, ktorá bude nielen pohodlná, ale i nádherne oživí interiér celej vašej domácnosti.

V prvom rade si treba uvedomiť, z čoho je taká sedacia súprava zostavená. Konštrukcia je väčšinou zložená z dreva alebo iných pevných materiálov, ktoré dodajú sedačke potrebnú stabilitu. Nedoporučuje sa typ sedačky, pri ktorej je použitý plast, aj keď je pravda, že dnešné plasty sú pevné a veľa krát spĺňajú svoj účel rovnako ako napríklad kov.

Ktorý materiál je najkvalitnejší?

Medzi ďalšie podstatné kritérium patrí materiál. Existuje viacero druhov kvalitných materiálov, ale uznajte sami, že tým najkvalitnejším a najkomfortnejším je jednoznačne koža. Kožené sedačky poskytujú v súčasnosti úplne niečo iné ako kedysi. Koža je priedušná, ale i jemná, takže je veľmi príjemná na dotyk. Nemusíte sa obávať ani toho, žeby vás počas leta príliš hriala a v zime „studenila“. Výhodou kožených sedačiek je najmä to, že ich životnosť je na vysokej úrovni, takže pokiaľ sa rozhodnete investovať práve do tohto typu materiálu, verte, že vaše rozhodnutie neoľutujete. Treba mať však na pamäti, že o kožu sa treba pravidelne a dôkladne starať. Odporúča sa vykonať aspoň dva krát ročne impregnácia, no pokojne ju môžete vykonať i častejšie. Koža je úžasná v tom, že sa nezašpiní, takže pokiaľ máte doma malé ratolesti, nemusíte sa báť, že vám na nej ostane fľak z vyliatej polievky či špinavých detských rúk.

V porovnaní s koženkou, je koža omnoho pevnejšia, pochopiteľne i kvalitnejšia a priedušnejšia. Koženka je síce lacnejšia a jej údržba je veľmi jednoduchá, avšak má kratšiu životnosť a pri styku so soľou praská.

Eko koža je napodobneninou pravej kože a niekedy je na prvý pohľad ťažké rozpoznať, či ide o jej kópiu alebo nie. To však po určitom čase človek dokáže veľmi rýchlo zistiť, keďže eko koža behom pár rokov stratí svoju pružnosť a jej pevnosť sa vytratí tiež. Eco leather je ďalším typom materiálu, ktorý vzniká recykláciou pravej kože, pričom sa do neho pridáva i polyuretán. Tento typ materiálu vyzerá veľmi pekne, má matný povrch, ktorý neprepúšťa vodu, no jeho životnosť nie je taká ako pri koži.

Luxus na mieru

sedacky 21Ak preferujete veľké sedačky, máme pre vás riešenie! Rohové sedacie súpravy sú určené najmä pre tých, ktorí milujú leňošenie pred televíziou a sem tam si na sedačke aj zdriemnu. Sú určené pre väčšie rodiny, ale i pre tých, ktorí majú zmysel pre štýl.  Pokiaľ aj vy túžite po dokonalej sedačke, ktorá bude presne podľa vašich predstáv, navštívte internetový obchod – www.sedacky.com a uvidíte, že si vyberiete. Luxusné kožené sedačky, sedačky na mieru, nábytok do vašej domácnosti a mnoho ďalšieho, vám poskytne tento špecializovaný e-shop, a to za bezkonkurenčné ceny. Odbornosť, rýchle jednanie a spokojnosť zákazníkov presvedčia i vás, že ste sa rozhodli správne. Okrem toho máte možnosť navštíviť výstavnú miestnosť v Banskej Bystrici, kde sa ponuka sortimentu neustále mení.

 

Obrázky: sedacky.com