Vyskúšali ste už paddleboarding?

0
1452
Vyskúšali ste už paddleboarding?

O paddleboardingu sa čoraz častejšie nielen hovorí, ale aj píše a stále viac ľudí tento šport tiež vyskúšalo. Paddleboarding je fenoménom posledných rokov a teší sa veľkej obľube medzi ľuďmi všetkých vekových kategórií. Nie je sa čomu čudovať, keďže ide o  veľmi zábavný šport a zároveň pohyb, ktorý vám pomôže spáliť stovky kalórií.

Vyskúšajte niečo nové a zabavte sa pri vode

Paddleboarding vznikol na Havaji už pred 60 rokmi, ale v našich končinách sa o ňom začalo hovoriť až po roku 2010. Posledné roky paddleboardingu prajú a získava si veľa priaznivcov medzi ľuďmi všetkých vekových kategórií. Paddleboard alebo nafukovací paddleboard sa dá nielen kúpiť, ale aj požičať pri každej väčšej vodnej ploche na Slovensku. Po prvých pokusoch o rovnováhu na doske sa do tohto športu tak zamilujete, že budete túžiť po vlastnom paddleboarde. Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a kúpte si paddleboard, ktorý zabezpečí zábavu a zdravý pohyb pre celú rodinu. Ak váhate či je paddleboarding ten pravý šport pre vás, možno vás presvedčia nasledujúce riadky.

Neexistuje zábavnejší vodný šport

Po prvých pokusoch státia na paddleboarde a pádov z neho skoro každý potvrdí, že sa zabavil ako nikdy pred tým. Paddleboard nie je len doskou, ale aj prostriedkom ako stráviť dlhé hodiny v spoločnosti rovnako naladených ľudí. Ľudí, ktorí milujú pohyb, vodu, zábavu a slobodu. Paddleboarding si našiel svoje miesto nielen na stojatej vode, ale aj na splavoch alebo pri mori. Zároveň ide v našich končinách o pomerne nový šport, ktorý je našincom stále neprebádaný, a preto prináša neustále nové zážitky. Veľkou výhodou je i to, že na paddleboarding nepotrebujete dlhé hodiny inštruktáží. Stačí, aby ste sa na dosku postavili, našli stabilitu a môžete sa s pádlom v ruke pohybovať hore dolu po vodnej ploche. Ďalšou výhodou paddleboardingu je, že na rozdiel od iných športov sa paddleboard vyrába aj v nafukovacej verzii, a preto je možné dosku so sebou zobrať kamkoľvek a užiť si veslovanie napríklad pri mori v Chorvátsku.

Šport, ktorý vám pomôže precvičiť celé telo

Pri hľadaní stability a pádlovaní sa do pohybu zapojí celé telo. Paddleboarding je naozaj skvelým spôsobom ako formovať postavu bez toho, že by ste pociťovali nudu alebo sa do športovania nútili. Ustáť hodiny na paddleboarde znamená zapojiť do státia vnútorné brušné svaly, ktoré sa pri iných druhoch športu len veľmi ťažko formujú. Zároveň pri pádlovaní dostávajú zabrať ramená a svaly na chrbte. Pri paddleboardingu precvičujete rovnováhu a koordináciu. Na čo čakať? Kúpte si paddleboarding a trénujte počas celého leta v objatí prírody.