Kvalita stále poruke

0
1387

Aktovka – aj keď už dávno nie je tento typ tašky vyhradený len mužom, dnes sa zameriame práve na pánsku líniu jej dizajnov.

Aktovka je známa vec – je to plochšia taška na dokumenty a spisy, stará sa svojím strihom, aby ostali všetky papiere v reprezentačnom nedožmolenom stave. Cez toto plochšie telo, veľké väčšinou tak, aby sa doň pohodlne vošiel formát A4 v prípadných ďalších obaloch, sa prekladá vrchná „klopa“, uzatvárajúca aktovku prackou, západkou alebo zámkou. Nosiť sa dá buď za rukoväť len tak v ruke, alebo na dlhšom popruhu na ramene.

Oplatí sa poprvé

Dnes sa už bez všemožných potrebných drobností z domu nepohneme, preto je taška určite investíciou, ktorú sa oplatí zvážiť. Ak si nechcete zbierať obsah svojho úradu po chodníku, venujte chvíľku prieskumu trhu a zvoľte radšej overenú kvalitu, pevný materiál a poctivé remeselné spracovanie. O čo viac lacnejších ponúk okolo seba vidíte, o to viac sa Vám to oplatí.

5-dsc-0004

Oplatí sa podruhé

Dodnes nás fascinuje, ak v dedovej truhlici objavíme starú koženú tašku, ktorá sa po zreštaurovaní dá spokojne nosiť, kdežto lacný výrobok z masovej produkcie môžete po desatine veku tej dedovej tašky šmariť do kontajnera. Okrem toho, aj známi návrhári sa dnes snažia o to, aby ich výrobky boli dostupné širokej verejnosti, takže každopádne z toho môžete vyjsť jedine výhodne. Nehovoriac o tom, že najkrajšie sviatky roka sa o chvíľu nebezpečne priblížia a kvalitná aktovka ostáva stále jedným z najobľúbenejších darčekov.

-dsc-0010

Oplatí sa potretie – odklepnuté

Ponuka na www.panskaelegancia.sk obsahuje napríklad kúsky z najnovšej kolekcie francúzskeho návrhára Pierre Cardina, vyrobené z najkvalitnejšej byvolej kože v retro štýle. Nebojte sa vrátiť o pár módnych desaťročí naspäť, veď móda je ako veľký kufor – keď ho naplníte, stačí ho otočiť a vyberať odspodu. Ak na retro naozaj, ale naozaj nemáte chuť, nájdete tu dostatok iných možností: nadčasové aj minimalistické dizajny, biznis kolekciu, prípadne klasické či mladistvejšie formy od iných svetových značiek ako Katana Paris (ktorá ponúka dokonca zaujímavý hybrid medzi aktovkou a pánskym kufríkom) alebo Bellugio.