Úspešná môže byť jedine poľovačka s vhodnou zbraňou a vynikajúcim mierením

0
1253

Je vašou vášňou čakanie na ten správny moment, kedy stlačiť spúšť a zasiahnuť svoju korisť? Dokážete si na poľovačke príjemne oddýchnuť, no radi by ste naozaj často zažívali adrenalín z vydarenej trefy? Potom myslite na kvalitné a vhodné poľovnícke zbrane spoločne s pokročilou technikou mierenia.

Nezabúdajte prispôsobiť zbraň zveri, ktorú aktuálne lovíte

Každý skúsený poľovník vie, že musí mať v zálohe hneď viacero zbraní, a tie prispôsobovať lovenej zveri. Počas roka sa strieda viacero období spojených s poľovaním na iný typ koristi, a ten musí odzrkadľovať aj zvolená zbraň. Pri poľovaní na vysokú zver, najčastejšie jelene, srnce, diviaky a iné, je nutné používať guľové zbrane, ktorých náboje tvorí jediná guľka. Tie sú jednak na lovenie spomenutých druhov vysoko účinné, no zároveň šetrné k samotnej  koristi.

Kolimátory predstavujú najpokročilejší systém mierenia na poľovníckych zbraniach

Akékoľvek zbrane, aj guľové, aj brokové by vám však boli takmer úplne na nič, ak by ste na nich nemali nainštalovaný jeden zo systémov mierenia. To zabezpečujú tradičné otvorené mieridlá, puškohľady či pokročilé kolimátory predstavujúce ten úplne najúčinnejší spôsob. Pri pohľade do bežných mieridiel je zobrazenie cieľa v hľadáčiku závislé od uhla, pod ktorým do optiky poľovník pozerá, a preto môže byť rana v niektorých prípadoch posunutá až o niekoľko centimetrov. Práve túto obrovskú nevýhodu mieridiel odstraňujú kolimátory. Keďže ich súčasťou je aj zdroj svetla, pri mierení má poľovník jasnú predstavu o mierenej oblasti, pričom typické červené svetielko ukáže priamo na bod, kam bude smerovať náboj. Kolimátory ocenia určite všetci poľovníci, pretože im poskytnú pohodlné, a najmä rýchle mierenie, ktoré je jednou z podmienok úspešnosti na každej poľovačke.