Vyber si čo ideš piť

0
1562

Môj štýl nie je bary, krčmy a diskotéky. Viem, že existujú ľudia, ktorí tento druhy zábavy milujú. Mám takých kamarátov a tak sa občas aj na týchto miestach ocitnem. Tam to začína čo si dáš? Čo ideme piť? A ja tak skromne vodu s citrónom. A to nie to nemôžeš byť tak na sucho. Majú tu gin. To je dobré s tonikom – pridá sa kamarát z druhej strany.

Nápoje

Každý nápoj je podľa mňa vhodný na inú príležitosť. Becherovka mi príde taká vznešenejšia ako absolut vodka. No ľudia často ani nedbajú na povahu príležitosti a jednoducho pijú to načo majú aktuálne chuť. Hmmmm taká tequila. Čo si pamätám tá sa pije tak pre mňa pomerne rituálne. Citrón, soľ a tequila, vedela si krásne zakričať kamarátka pri oslave.

Existuje veľa príležitostí kedy si ľudia pripíjajú niekedy až kúzelnými alkoholickými nápojmi. Captain morgan má aj taký vznešenejší názov. Len si predstav si, že si objednáš tento druh pitia. Príde vysoký muž. V kabáte. Dobovom. Oblečený ako kapitán lode. Vyzerá presne ako chlap z obrázka na fľaši. Hotový kapitán morgan. Naleje ti do pohárika a ty si až vtedy uvedomíš, že to nie je len tvoja predstava.

Teraz majú takú akciu v podniku kde sa čašníci prezliekli za rôzne druhy alkoholu aby to pritiahlo viac zákazníkov. Niektorí budú zvedaví, iní sú tzv. štamgasti a len ocenia kreativitu majiteľov ich obľúbeného podniku.

Rôzne oslavy

Narodeniny, meniny, svadby, narodenia a aj kary, to sú len niektoré z príležitostí kedy si ľudia radi vypijú alkoholický nápoj. A niektorí si radi vyberajú. Nebudú predsa piť len tak hocičo. Veď už sú veľký, už môžu piť aj päť hviezdičkovú wiskey. Jamson by mohol byť tou správnou voľbou. Alkohol predsa robí náladu ľuďom. A oni sa chcú zabávať. Lebo pri zábave im tento svet pripadá krajší.

Samozrejme všetkého treba z mierou. A keď alkoholický nápoj, tak aspoň niečo kvalitné.