Profesionálne založenie firmy

0
1336
42436333 - focused hipster working at his desk in his office

Rozhodli ste sa podnikať a rozmýšľate o založení živnosti? Založenie živnosti si vyžaduje živnostenský list a živnostenské oprávnenie. V niektorých prípadoch však môžete podnikať i bez neho, no presné podmienky sú určené v zákone č. 455/1991 Zb. – Živnostenský zákon.

Živnosti rozdeľujeme na viazané, remeselné a koncesované, pričom rozhodujúcim faktorom pre získanie živnostenského oprávnenia sú podmienky odbornej znalosti či praxe. Aby ste mohli vôbec živnosť založiť, musíte mať minimálne 18 rokov, byť spôsobilý na právne úkony a samozrejmosťou je aj bezúhonnosť. Vašou prvou úlohou bude rozhodnutie, o aký typ živnosti pôjde. Ďalej je nutné vyplniť registračný formulár, doložiť odbornú spôsobilosť a zaplatiť príslušný zákonom stavený poplatok. Registračný formulár sa vypĺňa na príslušnom úrade, čím sa ohlasuje živnosť. Ak nie ste registrovaný na daňovom úrade, ďalšou povinnosťou bude zaregistrovať sa na daňovom úrade. Dalo by sa teda povedať, že spomenuté úkony sú len tie najdôležitejšie a sú opísané skutočne len v skratke. Treba si uvedomiť, že vytváranie živnosti predstavuje zdĺhavý proces, ktorý vám zaberie dosť veľa času a možno prídete aj o posledné nervy. Veď komu by sa chcelo čakať hodiny na úradoch a vypĺňať milióny tlačív? Z tohto dôvodu je aj vám k dispozícií portál Firmáreň, ktorý vám umožní vytvoriť si firmu behom pár minút – založenie s.r.o., ready made s.r.o. či mnoho iného. Ako to funguje?

  • Navštívite portál Firmáreň.sk: vytvoríte firmu, vypíšete príslušné údaje a dokumenty budú pripravené na zaslanie;
  • uhradíte príslušné poplatky;
  • zakladacie dokumenty vám budú zaslané na e-mail, ktoré je nutné overiť notárom;
  • dokumenty odovzdáte priamo v kancelárií Firmáreň alebo ich zašlete poštou na príslušnú adresu;
  • firma bude registrovaná a vám budú zaslané všetky potrebné listiny určené na podnikanie.

Portál, ktorý vám uľahčí založenie firmy

Skúsení špecialisti a právnici sa spojili, aby aj vám uľahčili služby ako sú založenie či zrušenie živnosti, pozastavenie živnosti, rozšírenie živnosti, likvidáciu firmy, občianske združenie, ready made či mnoho iného! Portál predstavuje inovatívny nástroj v oblasti elektronizácie služieb štátnej správy. Stačí, že vlastníte počítač s prístupom na internet a hurá do založenia! Nízke ceny, kvalitné služby a mnoho výhod nájdete odteraz na jednom mieste.

Autorské právo: wavebreakmediamicro / 123RF Reklamní fotografie