Prečo sú výcvikové obojky tak obľúbené?

0
1703

Výcvikové obojky pre psov sú veľmi efektívne pomôckou pri výcviku psa. Nech už váš pes uteká na prechádzkach, obťažuje susedov neustálym štekaním alebo je akokoľvek neposlušný, je výcvikový obojok vhodným a efektívnym spôsobom, ako jeho správanie napraviť.

Výcvikové obojky pre psov s obľubou používajú aj skúsení kynológovia. Nie je totiž pravdou, že používaním tohto obojku psa trápime. Či už zakúpite elektrický obojok v prípade, že klasické metódy výcviku nefungujú, alebo protištěkací obojok, keď pes obťažuje susedov neustálym štekaním, aj keď mu venujete dostatok času, vždy sa jedná o veľmi efektívny výcvikovú pomôcku. Obojok však je nutné vybrať a používať správne. Pes v pri elektrostatickom impulzu nikdy nesmie kňučať. Impulz teda nesmie byť pre psa akokoľvek bolestivý, iba nepríjemný.

Ako fungujú elektrické obojky?

Elektrický obojok funguje jednoducho. Ovládanie pre majiteľa psa je intuitívne a pes veľmi rýchlo pochopí súslednosť jednotlivých upozornenia. Zviera je typicky pri nevhodnom správaní najskôr upozornené pomocou zvukového signálu. Elektrostatický impulz zvolenej intenzity nasleduje až vtedy, keď vo svojom nevhodnom správaní ďalej pokračuje.

Protištěkací obojky

Protištěkací obojok používame v prípade, že pes neustále šteká a vyje. Pokiaľ pes príliš šteká, môže dôjsť k nežiadaným problémom so susedmi.

Než zaobstaráte protištěkací obojok

Než psovi zaobstaráte protištěkací obojok, snažte sa zistiť, prečo šteká alebo vyje. Môže sa totiž jednať o problém, ktorý môžete ľahko vyriešiť. Hráte si dostatočne s vaším psom? Nebojí sa váš pes sám doma, keď ste v práci? Oba prípady je možné vyriešiť, napríklad obstaraním ďalšieho štvornohého kamaráta alebo vytvorenie skrýše, v ktorej sa váš pes bude cítiť bezpečne. Prípadne sa psovi skúste viac venovať.

Výber obojku

Či už ste sa rozhodli pre nákup výcvikového alebo protištěkacího obojku, jeho výber je vždy závislý od veľkosti a temperamentu psa. V prípade, že váš pes uteká za zverou, zamerajte sa aj na dosah signálu obojku. V prípade, že je v domácnosti viac psov, nezaobstarávajte obojky s detekciou štekanie pomocou mikrofónu. V takom prípade by totiž niektorý zo psov mohol byť potrestaný neprávom.
Neviete si rady s výberom vhodného výcvikového obojku pre vášho psa? Poraďte sa s odborníkmi. Na slovenskom je napríklad obľúbený e-shop www.elektronicky-obojok.sk