PZP online zľavy

0
44

Väčšina z nás asi nemá peňazí nazvyš a tak nechce zbytočne platiť za PZP veľa. Vtedy hľadáme možnosti, ako čo najviac ušetriť. Pri cenotvorbe povinného zmluvného poistenia zo strany všetkých 12 poskytovateľov vstupuje do hry viacero faktorov a jedným z nich je aj predchádzajúci bezškodový priebeh.

S online poistením získate najlacnejšiu cenu

Zdá sa vám, že vzhľadom k počtu poisťovní, ktoré ponúkajú PZP nie je možné, aby ste našli najlacnejšie zákonné poistenie a pritom hľadaním nestrávili minimálne týždeň? Ubezpečujeme vás, že hľadaním najlacnejšieho PZP dokonca nemusíte stráviť ani deň, bude vám to trvať nanajvýš pár minút. Stačí, ak máte pripojenie na internet a vyhľadáte si online kalkulačku povinného zmluvného poistenia na www.uzavripzp.sk. Vďaka nej získate aktuálny prehľad ponuky PZP.

Online kalkulačka vyžaduje len základné údaje ako o poisťovanom vozidle, tak aj o jeho majiteľovi. Vo formulári kalkulačky sú zakomponované aj otázky, vďaka ktorým vám budú automaticky zarátané aj všetky možné zľavy.

 

Online kalkulačka vám nielen vyráta všetky ponuky PZP, ktoré budú na mieru šité pre vás a vaše vozidlo, ale vďaka nej budete môcť vybrané aj poistenie hneď uzavrieť. Takto uzatvorené poistenie je teda dostupné pre mnoho ľudí, pritom rýchle, jednoduché a pohodlné. A nemusíte sa báť ani o bezpečnosť, vami zadané údaje nemôžu byť zneužité. Niektoré poisťovne dokonca poskytujú aj zľavu, ak si povinné zmluvne poistenie uzatvoríte online. Pre poisťovňu je totiž oveľa lacnejšie, ak s klientom komunikuje online, čiže aj takto si môžete zabezpečiť zľavu a ušetriť vaše financie.

Ako si môžem uplatniť zľavu za bezškodový priebeh?

Škodový, resp. bezškodový priebeh je vlastne obdobie, počas ktorého ste nezapríčinili žiadnu škodovú udalosť, resp. poisťovňa nemusela za vás uplatňovať žiaden nárok. Aby ste si mohli uplatniť zľavu za bezškodový priebeh, musíte ho ale poisťovni dokladovať niekoľko rokov dozadu. Tento priebeh musí byť ale nepretržitý. A aj keď dnes už poisťovniam stačí čestné prehlásenie o bezškodovom priebehu, mali by ste mať aspoň doma aj originály potvrdení. Ak by sa totiž niečo stalo a vy by ste nemohli vydokladovať jazdu bez nehody, poisťovňa by mohla poistné plnenie krátiť a žiadať ho vyplatiť vami.

Výška zľavy za bezškodový priebeh je rôzna v závislosti od poisťovne. Bonus sa však môže niekde vyšplhať aj na 60%. A to je už zaujímavá zľava. Ak si ju chcete uplatniť, oslovte všetky poisťovne, v ktorých ste mali uzatvorené PZP, aby vám vydali potvrdenie o bezškodovom priebehu. S touto žiadosťou by ste nemali mať problém v žiadnej poisťovni, ak by sa vám však predsa len nepodarilo niektoré z potvrdení získať, uplatňujte si radšej bonus len za obdobie, ktoré viete vydokladovať.

A čo iné zľavy?

Poisťovne samozrejme vždy poskytujú aj iné zľavy pre svojich klientov. Aj keď povinné zmluvné poistenie nie je práve komerčný produkt, ktorý by priniesol poisťovni veľký zisk, napriek tomu môžete nájsť výhodné ceny poistenia a ušetriť.

V prvom rade poisťovňa ponúka zľavu stálym klientom. Takže sa vám oplatí mať viac poistných produktov v jednej poisťovni. Ak však nemáte iné poistenie, nemusíte zúfať. Zľava sa dá získať aj inak. Keďže držitelia preukazu ZŤP nie sú na tom finančne dobre, ale mnohí potrebujú auto, tak týmto poisťovne tiež ponúkajú určitú zľavu. Toto sú také všeobecné zľavy, ktoré poskytuje väčšina poisťovní. Každá ale môže ešte lákať klientov aj iné výhodné ponuky.

Môže to byť napr. zľava pre klientov, ktorí pristúpia aj na spoluúčasť alebo majú v aute bezpečnostnú výbavu. Výhodné bude pre vás ak si zvolíte ročnú platbu poistenia, aj tam môžete získať zľavu. Niektoré poisťovne sa snažia aj pri PZP zdôrazňovať ekologický prístup a preto ponúkajú zľavu, ak jazdíte na benzín a nie na naftu. A niekde získajú zľavu aj dôchodcovia nad 65 rokov.